נרקיסיזם

היי מעניין אותי מה היקף הידע שלכן בנושא. אז מה זה נרקיסיזם? כתוצאה ממה הוא נגרם? מכירות מישהו?

התשובה שלך חשובה לכולן:

הוסיפי את התגובה שלך:

21 תגובות
 1. אהבה גדולה הגב

  נרקיסיזם זה בעצם אהבה עצמית גבוהה שמתפרשת על פי רוב כאנוכיות או כשחצנות….
  זה יכול להיות גם אהבה עצמית בריאה, אבל אם זה קיצוני זה הפרעת אישיות נרקיסיסטית.

  לא מכירה מישהו קרוב, אבל אני קוראת הרבה ספרים בנושא….
  זו הפרעה כאובה מדי. אני חושבת.
  😶

 2. שטערני הגב

  בן אדם שעסוק כל הזמן בעולם שלו. כל מה שנברא נברא בשבילו. זה כולל הילדים שלו, המשפחה שלו, העולם. הוא בן אדם מונפולטיבי, גם אם הוא דואג למישהו אחר זה כדי לשלוט בו שיעשה את מה שהוא רוצה שיעשה בשבילו.
  אדם שהיה לו קשה מידי בפנים אז הוא מנסה ליצור אני חדש, הוא לא מחובר לעצמו והנפש שלו בכלל לא בא לידי ביטוי, הוא השתיק אותה ויש לו אופי חדש, הוא שולט על אנשים, זה החיים שלו. עושה מעצמו דמות מושלמת ושלמה, סוגשל הופך אץ עצמו לאליל מושלם.
  זה מה שאני זוכרת.
  כן, מכירה

 3. ... הגב

  די דומה למיזונטרופ, קצת יותר אגואיסטי, בעיקרון זה אחד שמאוהב בעצמו ועף על הסביבה אבל בגבול הפרעתי למדי, כלומר מתנשא ברמות אחרות, ומאוהב בעצמו ברמות אחרות, והוא יעשה מעשים בשביל זה. הפרעה אישיותית.
  צוחקים עלי שאני כזאת, כי אני יכולה לעמוד מול המראה חמש דקות ולומר: "אין, אני פשוט יפה!!", לכי תסבירי לאנשים שאת כרגע בתהליך העצמה עצמית אחרי שהם הורידו לך את כל הביטחון העצמי.
  טוב, חרגנו.

 4. בורה לעניין זה הגב

  מה זה?

 5. ננה הגב

  מזה בכלל?
  סורי על הבורות

 6. סריג מכופתר הגב

  פגע וברח
  ספר מדהים!
  מדבר הרבה על נרסיזם

 7. אפרת הגב

  המילה נרקסיסיזם מגיעה מאגדה שמספרת על נסיך יוני בשם נרקסיוס (משהו כזה) שאהב את עצמו בצורה חולנית, יום אחד הביט בבואתו שנשקפה אליו מהביצה ולא יכל להפסיק עד שטבע בביצה ומת.
  זה בעצם הנרקסיסטיות בגדול. אהבה עצמית מופרזת שגורמת הרס על הנרקסיסט. האדם הסרקסיסיט הוא אדם שגדל בצורה עקומה, כמו עץ שמתחיל לגדול ושמו עליו קורת בטון, העץ יגדל אבל לצדדים, עקום. פעמיים רבות הנרקסיסיט כזה בעקבות פגיעה שהייתה לו והרבה פעמיים אחד ההורים שלו היה כזה, לא היה לו טוב בחיים, לא העריך את עצמו והוא בעצם קבר את העצמו שלו עמוק עמוק ובנה לו דמות חדשה אותה הוא מעריץ וחייב שגם הסביבה תעריץ אותה. נרקסיסיט לא מודע לעצמו הסביבה הרבה פעמיים מעריצה אותו כי הוא בד"כ מצליחן, ואם תשאלו אותו מה הוא חושב על עצמו הוא לא ידע לענות באמת מעצמו. הוא מוזן רק מהערצה של הסביבה. ברגע שאין לו את הערצה של הסביבה אין לו כלום.
  הנרקסיזים יכול לשבת על אדם שבמהותו הוא טוב, ואז ההפרעה תהיה קשה מאד לנרקסיסט עצמו, אבל זה יכול לשבת על אדם שהוא אדם מושחת במהותו (הרבה פעמיים) ואז הסביבה תסבול ממנו נוראות. בעיקר הסביבה הקרובה. הוא מתעתע, הוא משקר, הוא מתעלל, הוא חייב שיספקו את רצונו. אז למה מישהו נשאר ליד הנרקסיסיט? כי הוא מתוחכם. וגם הוא יודע לתת לשני בדיוק מה שיקנה אותו. אם זה אחד שאוהב כבוד הוא יתן לו כבוד. אם זה אחד שאוהב אהבה הוא יתן לו אהבה. הוא נותן יותר ממה שאדם רגיל מסוגל לתת. כשהוא משקר הוא עושה את זה בצורה כל כך בטוחה עד שהשני יתחיל לפקפק בעצמו אולי הזה.
  אואוו יש לי עוד המון מה לכתוב אבל נראה לי אני יעצור כאן…
  וכן אני מכירה אדם כזה, אפילו כמה. (זה אחוז באוכלוסיה – מאלו שעשו איבחון. ורוב הנרקסיסטים לא יבואו לאבחון. אז יש יותר)
  פגע וברח באמת ספר יפה, אם כי הוא כתוב מאד בעדינות ולא משקף את האמת…כנראה יש גבול מה אפשר לכתוב…

 8. קלידוסקופ הגב

  הי, אם אפשר רק שלא לכתוב כאן הגדרות שטוחות מדי..
  זו תופעה מקיפה שיש המון מה לדבר עליה, וחבל שבנות תביננה משהו לא נכון ותשלכנה אותו הלאה לחייהן ותהיינה בטוחות שכל אחת שעפה על עצמה היא נרקיסיסטית ברמה נפשית.

 9. שרקה הגב

  חח חברהשליי

 10. Soo הגב

  וואי זה סתם לערער בנות שמתחילות לחשוב אולי אני כזו, אולי חברה שלי כזו.
  אבחונים זה רק איש מקצוע.

  אגב מה זה נרקיסיזם?
  בקצרה. מסופר על נסיך שירד לנהר וראה את בבואתו משתקפת במים. הוא התפעל מיופיו שלו ופשוט עמד והביט מהופנט ימים שלמים על השתקפותו במים. על כמה הוא מושלם ואין יותר ממנו בעולם. בסוף הוא מת מרעב..
  או שהשם שלו היה נרקיס או שבמקום שהוא מת צמחו נרקיסים.

  • טניה הגב

   צרם לי הסיפור הלא מדוייק הזה…😦
   האגדה קצת שונה ממה שסיפרת וזאת אגדה לא אמיתית כמובן.
   אגדה יוונית או רומית, על נסיך שחצן שהיה בטוח שאין כמותו בעולם, ואז הוא קיבל קללה שהוא יתאהב בעצמו ויסבול, הוא היה ליד נהר רואה את בבואתו משתקפת מולו, הוא היה צמא אבל חשש שאם ישתה הדמות שמשתקפת במים תתפוגג ולכן סבל מצמא כמה שעות ומת. במקום שהוא מת צמח הנרקיס ולכן קוראים לתופעה ככה.
   ובקשר להגדרה של נרקיסיזם, זה לגמרי משהו נפשי ולא כל אחת שקצת מרגישה מעצמה סובלת מזה, כמו שלא כל אחת מוזרה היא פסיכית ולא כל אחד עם נפש שונה הוא חולה נפש.

  • אפרת הגב

   אם עולה לה המחשבה אולי אני כזאתי- בטוח שהיא לא כזאתי. נרקסיסט אף פעם לא יחשוב את זה על עצמו. ואין לך חברה כזאת כי זה מתפתח יותר מאוחר. אולי משהו התחלתי בקטנה.
   וכתבתי קודם תגובה לא מעלים אותה כי היא ארוכה?

 11. כשהלבבות נפגשים💕 הגב

  מה זה בכלל??????😅🙈

 12. עינב הגב

  אני בקושי יודעת מה זה אומר.
  לא ידוע לי שנתקלתי בחיים במישהו עם נרקיסיזם

 13. פנרס הגב

  טכנית, נרקיס הוא דמות מיתולוגיה יוונית, שלמיטב ידיעתי נפל למים וטבע כשבהה בעצמו, כעונש על אנוכיותו.
  נרקיסיזם זו אהבה עצמית מוגזמת, שמתעלמת מכל חיסרון שיש לך.

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

חפץ חשוד;)

יש כאן עוד מישהי שיש לה חפץ(כמו שמיכה או בובה) שהיא קשורה אליה?

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?