שותפות שליחות 1/2

המערכת 

הי שותפות אהובות,

תודה על השאלות המרתקות שהפניתן לחברותיכן השותפות השליחות.

דמיינו במה ועליה שולחן סימפוזיון מעוצב, אורות בוהקים מסביב, שלושה מיקרופונים חורקים… נכנסתן לאוירה? מצויין.

יושבות איתנו אוריה, מירי ו'גלים מתנפצים', כן מה רצית לומר?

'גלים מתנפצים': הקדמה קטנה, אני שליחה בארץ.. 'בחור'.. לא בחו"ל.. אז על חלק מהשאלות לא עניתי.. מקווה שתהנו בכל זאת 🙂

מנחה: בסדר גמור! שמחות שאת איתנו. אוריה ומירי שיושבות לידך הן כן שליחות בחו"ל :-). יהיה מעניין לראות את ההבדלים בתשובות שלכן. קדימה, מרתון שאלות ותשובות. כמובן שאתן עונות רק על מה שרלוונטי לכל אחת ואחת.

חלק ב' של הראיון אי"ה בניוזלטר הבא.

(מעוניינת להתראיין? יש לך רעיון את מי לראיין? כתבי למערכת: posts@shutafotbaderech.co.il)

1.     אילו דברים מובן מאליו שיש בארץ ולא מובן מאליו שיש בחו"ל? וכן להיפך. (פרח פורח)

אוריהבארץ יש שפע של דברים  כשרים ואפשר ללכת לסופרמרקט ולקנות מלא דברים שאצלנו הם בגדר חלום… במקסיקו יש אתרי תיירות וטבע מדהים ביופיו.

 

מירי: בעיקר מבחינת אוכל. ובמיוחד ממתקים😉

2.     אתן באמת מרגישות שליחות, כאילו שאתן עושות ומקרבות וזה? (?Truth)

אוריה:ברור שאני מרגישה שליחה! אני משתדלת להשפיע, ללמוד עם מטיילות, להיות להן בית יהודי חם ובכלל כל המציאות שלנו היא רק שליחות

מירי: כן בהחלט:) למרות שאני פחות עושה משהו בפועל אני בהחלט מרגישה שליחה וגאה ובכך.

גלים מתנפצים: אני באמת מרגישה שליחה, ברור… אני  גרה במקום שאין איך לא להרגיש את זה..(: אני יותר במאחורי הקלעים, עוזרת להורים, מארחת… יוצא גם שיח עם מתקרבים, ברור, אבל קצת פחות. ואני חושבת שכן יש לי חלק משמעותי בשליחות!

 

3.     את לומדת בבצפר רגיל או בנט? כמה בנותאתן בכיתה? מה הכי קשה לך בשליחות? את רוצה לגור במקום שלא צריךלעשות שם שליחות? (נחמדה:) וזה הכל)

אוריהבמהלך השנים למדתי בדרכים שונות בעיקר עם אמא שלי בבית…היו שנים שהגיעו אלינו בחורות שלימדו אותי ואת האחים שלי. היו זמנים שלמדנו עם מורים אונליין ובתקופה האחרונה למדתי בבית ספר נטמה שהכי קשה לי בשליחות זה להיות רחוקה פיזית מהחברות. בשנים הקרובות( תיכון) אני נשארת בארץ ללמוד.

מירי: אני לומדת בבצפר רגיל. אנחנו חמש בנות בכיתה🙂 מה הכי קשה בשליחות… יש הרבה קשיים אבל בעיקר זה הידיעה שכולם מסתכלים עלייך, ולכן את צריכה להתלבש בהתאם ולהראות יפה וצנועה... לא!! אני שמחה לגור פה – איפה שאני ולהיות שם שליחה!! 

גלים מתנפצים: בבית ספר רגיל, שליחה בארץ. קשה שאין לנו הכל זמין, אין לנו הכל קרוב, לחנויות בגדים, נעליים, מסעדות, חברות וכו', הכל יחסית רחוק.. זה מאתגר, אבל מתמודדים בכבוד J. לא, אולי עברה בי פעם מחשבה כזו, אבל היום, אני יודעת שאין מצב בעולם שאני מוותרת על זה!

 

4.     המ… סליחה על השאלה אבל יש רגעים שאת מעדיפה להיות אחת רגילה ולאבשליחות? מתי? (מדפסת  hp)

אוריה: כן, ברגעים שאני רואה למשל באיזה אתר חבד"י  תמונות של אירועים או שבת מיוחדת לבנות, או כשהמשפחה עושה מפגש משפחתי בלעדינו..

מירי: יש.. כמעט ולא. בדרך כלל כשקשה לי מבחינת חברות ואני מדמיינת שאם הייתי בכיתה גדולה היה לי יותר קל.

גלים מתנפצים: ברור.. בודדים אבל יש. נגיד יש אירועים קטנים של המשפחה המורחבת שאנחנו חווים רק מרחוק… מפגשים עם חברות שברגע שזה רחוק קשה יותר להגיע. וגם בקטע שאנחנו תמיד צריכים להראות דוגמא, להראות ולהיות שליחות גם כשלא תמיד קל. אבל אחרי מחשבה, אנחנו לא רוצות לחיות אחרת! אנחנו חושבות שזה האידיאל.

5.     את מרגישה שבתוך החברות השליחות עצמן יש לך שליחות? את היית מעדיפה ללמוד בנט אובאמיתי? את משתדלת לקרב את הבנות הלאשליחות? (זושא)

אוריהאני משתדלת סוף סוף להנות מהחברות ולא להיות בשליחות… בבית ספר אמיתי אני יותר נהנית!

מירי: כן, אני בהחלט מרגישה גם קצת שליחה בכיתה שלי. לא הייתי מעדיפה להיות בנט, במיוחד שאני מכירה כמה בנות שלומדות בנט ו… יש להן יותר בעיות בתחום החברתי.

משתדלת לקרב את הבנות הלא שליחות (לומר להן שלום כשאני נפגשת איתן או לתת להן חפץ שאני לא צריכה)

 

6.     אם היה לך אפשרות לא להיות בשליחות, היית קופצת עליה? ואיפה היית רוצה להיותבשליחות, בארץ או איפה שאת עכשיו? (במבה נוגט)

אוריהחינכו אותנו שזו הזכות הכי גדולה להיות שלוחים של הרבי. לא הייתי מוותרת על זה בשום הון שבעולם! לא הייתי רוצה להיות במקום אחר😉.

מירי: איפה שאני עכשיוווו ברורר

גלים מתנפצים: לא… ענינו למעלה בפירוט J. האמת אנחנו שליחים בארץ אבל אני ממש רוצה להיות שליחה בחו"ל! באיזה מקום יפה כזה…

 

7.     איפה את שליחה? אתם המשפחההיחידה בעיר הזאת? נולדתבמקום השליחות? את דוברתאת השפה של הארץ הזאת? ביסודילמדת בבית ספר נט? או שיש לך שם בית ספר? רק של בנות או עם בנים בכתה? רק מקצעותחול? יש לך שם במבה? איך הקורונהאצלכם? אם יש לך אחים או אחיותנשואים - הם יתחתנו בארץ או במקום השליחות? (מתגעגעת לאחותי )

אוריה: אני שליחה במדינת צ'יאפאס שבמקסיקו. השנה הצטרפו אלינו זוג צעיר, חוץ מזה אין עוד משפחות יהודיות.  נולדתי בארץ ויצאנו לשליחות כשהייתי בגיל שנה ושמונה חודשים. אני דוברת ספרדית ברמה בסיסית. חחח אין לנו במבה אבל אנחנו מזמינים ממקסיקו סיטי שזה העיר הבירה של מקסיקו… אני הבכורה, וכשאני אני אהיה כלה אני יתחתן בארץ בעז"ה

מירי: כמה שאלות 🙂 אז ככה: אנחנו לא המשפחה היחידה פה. נולדתי בארץ. כן אני דוברת את השפה המקומית. אנחנו רק בנות ב"ה. ממש לא. אנחנו לומדות הרבה מקצועות קודש.

אחותי התחתנה במקום השליחות והאחים האחרים לא.

גלים מתנפצים: חח נענה על מה שרלוונטי לנוJ אנחנו שליחות איפשהו בארץ, איזור מרכז… חור חור, אבל אחלה מקום שבעולם! סביר להניח שרובכן לא שמעו עליו…

לא אנחנו לא היחידים, יש עוד משפחות של שלוחים חוץ מאיתנו. לא, לא נולדתי פה, אנחנו פה 13 שנים (וואו, עכשיו אני שמה לב שזה הרבה) ואני בת 17… אני דוברת את השפה, תתפלאו J. חחח יש במבה, קצת רחוק אבל יש. הקורונה אצלנו יחסית ממש בסדר לכל הארץ, עיר ירוקה נראלי ב"ה. אני הבכורה אז לא…

 

8.     את האמת… אחרי שתתחתני היית רוצה להיות שליחה בחו"ל? (אלי)

אוריהאחרי שאני יתחתן אני רוצה להיות שליחה איפה שהרבי ירצה אותי. 

מירי: כן בהחלט. זה החלום שלי.

גלים מתנפצים: כןJ

9.     אי פעם למדת במוסד לא יהודי? (מכיוון שאני מכירה בנות שנאלצו ללכתלבית ספר לא יהודי לפחות עד כיתה ה׳-ו׳) איך הייתה החוויה?  יש לך חברות מהארץ?  נתקלת פעם באנטישמיות?  יש לכם אוכל/ממתקים/חטיפים כשרים?  את מרוצה מהשליחות?  מה היתרונות והחיסרונות בשליחות?  את ישראלית או שנולדת כבר בחו״ל? (#מלי)

אוריהב"ה לא למדתי במוסד שהוא לא יהודי. יש לי חברות מביקורים/ תקופות שהיינו בארץ בעיקר בצפת.  ב"ה כמעט שאין אנטישמיות באזורנו המקסיקנים או שהם לא יודעים מה זה יהודים או שהם רוצים להיות יהודים:) רוב הדברים אנחנו מכינים בבית חב"ד ממוצרי בסיס שאפשר למצוא אצלינו (עופות, טונה, מוצרי חלב וממתקים אנחנו מזמינים ממקסיקו סיטי עיר הבירה. אבל ממש קצת ממתקים כי אנחנו שומרים על בריאות…). היתרון הכי גדול בשליחות באופן אישי, הוא שהתמודדתי בכל מיני מצבים לא רגילים לילדה/נערה בגילי. יצא לי לתכנן ולעצב כמה אירועים כמו הברית והחלקה של אחים שלי.

מירי: יש לי חברות מהארץ. כן, נתקלתי באנטישמיות דוגמת: פעם אחת נערים זרקו לנו על הסוכה אבן גדולה, כמה שלוחים יצאו למבצעים והלכו מכות בינהם לבין נערים מקומיים ועוד.

ב"ה לא חסר לנו אוכל ויש לנו הכל🙂

10.  לא חסר לך חברה טובה או שניים? שיהיו לצידך ? את מרגישה שאתמפסידה דברים שיש בעולם הלא דתי שמסביבך ככה שזה קרוב? מבאס / מגרה אותך? לא חייבתלענות אולי זה אישי מידי... את מרגישה לפעמים שצריךלחזק את עצמך לפני שמחזקים את כול העולם? את מגובשתכ"כ עם הזהות שלך שאת מצליחה לחזק אחרים? (לאידעת)

אוריהברור שהייתי שמחה שיהיו לי חברות קרובות בשליחות. גם אני בונה את עצמי ומגבשת את הזהות שלי ויש דברים שלפעמים מושכים אצל המטיילים שאני פוגשת אבל יש הרבה שטחיות בעולם הלא דתי ואני יודעת שהאמת והמשמעות נמצאת בחיים שלנו חיים של משמעות, חיים של חסידות, חיים של רבי!

מירי: לא ב"ה אני לא לומדת בנט ויש לי פה כמה חברות שליחות לצידי.

גלים מתנפצים: יש לי חברות טובות ב"ה כי אני לומדת בבצפר רגיל. פשוט הן גרות רחוק. והן מאוד לצידיJ. יש דברים. מעט מאוד. אין לי דוגמא כרגע אבל קרה… ברור שצריכה חיזוק מידי פעם… מחזקות את עצמי בעצמיJ יודעת שזה התפקיד שלי ואני אעשה אותו בשלימות והכי בכיף שבעולם!! האמת שאני בתהליך גיבוש. גם בגלל זה. גיל ההתבגרות, בכל זאת…

 

11.  לא קשה לחיות שרק המשפחה שלך היא החברה שאיתה אפשר להיפגש? המקורביםהם לא חברים כמו חברים רגילים (מושקי)

אוריהב"ה אנחנו הרבה ילדים ותמיד שמח ויש עם מי לשחק ולטייל… ויש גם מקורבות שאני ממש מתחברת אליהן ונוצר קשר קרוב כמעט (כמעט כמו חברות😉) ואנחנו יוצאות לטיולים, סחנשי"ם וזה.

מירי: אנחנו לא המשפחה היחידה בעיר כך שזה לא רלוונטי לגביי🙂

גלים מתנפצים: במקרה שלנו זה נכון, אנחנו יכולות להיפגש פה רק עם המשפחה… זה סוג של הרגל. היום זה כבר לא מפריע כמו שזה הפריע בעבר.

 

 

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

עוד באותו נושא:

משמאל לימין

זה לא אינטרס, זה כתוב בקוראן. כל התפיסה המוסלמית בזוגיות היא שהאישה רכוש של הבעל בדיוק כמו הסוס שלו

עומדת בזה

איך הצלחת להתגבר על ההרגשה שאת שונה, ולהרגיש שווה בין שוות?

לב על המחשב

שבוע טוב שותפות יקרות כולכן הכרתן את הלמידה מרחוק בשנה האחרונה. חיכיתן שתיגמר. חלקכן דווקא זרמו. אבל יש כאן שותפות שלומדות כך באופן קבוע! השליחות. אספנו את השאלות המעניינות שלכן ושלחנו להן. תשמחנה להזדהות?! הבה נראה.

הוסיפי את התגובה שלך:

11 תגובות
 1. במבי הגב

  וואוו היה ממש ממש מעניין!!!
  תודה!!
  😊😊

 2. יהלום מלוטש💎 הגב

  ואוו יפה!
  איך יודעים כל פעם מה הולך להיות ואיך שולחים שאלות?

 3. נראה אותך מזהה לבד הגב

  איזה ראיון מקסים!! 🙂
  אוריה! עליתי עלייך:)
  אחי היה אצלכם בשליחות.. איזו משפחה מדהימה
  ואיזה בית חב"ד של הרבי!!!
  אשריכם:)

 4. #רוצה_להיות_גבוהה הגב

  תודה!!! ממש מענין כל פעם מחדש!!!

 5. שותפה בשליחות ;) הגב

  תודה!!
  מהמם לשמוע על שליחות מעוד זוויות..
  גלים מתנפצים- די הזדהיתי בכל מיני דברים.. 😉

 6. שליחה שהרגישה צורך להגיב הגב

  שליחותת בהצלחה לנו!!!

 7. שליחה... הגב

  וואוויי מהממםם
  רואים שהשליחות חדורה בכםםם
  אשרייכם!!!
  שבזכותכם הרבי יתגלה נאוו!!!

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?