לא מתחברת

אני לא אוהבת/ לא מתחברת/ לא רוצה להתחבר לרבי.
מה אומרות על זה?

התשובה שלך חשובה לכולן:

הוסיפי את התגובה שלך:

53 תגובות
 1. אחת הגב

  פעם מישהו הגיע לרבי (נדמה לי בחלוקת דולרים) וצעק: "רבי, לא נשאר בי פירור של אמונה!!!"
  ענה לו הרבי: "אם אתה מודע לזה, אני לא דואג."

  משערת שהנמשל ברור 🙂 אבל למקרה שלא…
  אני חושבת שאם מה שאת מתארת היה אמיתי – אז לא היית שואלת אפילו. כי זה לא היה מעניין אותך ודי.
  אם את שואלת – כנראה שמשהו מציק לך בתוכך…:)
  מאחלת לך שתוציאי בקרוב את הפנימיות שלך אל החוץ ותגלי את הרצון האמיתי.
  בהצלחה 🙂

 2. הארה הגב

  למה?
  כאשר אני מתבוננת ברבי ובפעולותיו, אני רואה רק טוב.
  הוא באמת הפך את העולם לטוב יותר.
  הוא באמת אוהב כל יהודי
  הוא באמת נשיא הדור
  ואם הוא נשיא הדור, הוא מחובר אלייך ואת אליו
  אין לך דרך כל כך להתחמק מזה.. יש לך עכשיו את האפשרות לקבל ממנו את ההשפעה ישירות או בדרך אחוריים😟
  אני מבינה שלהיות חבדניקית זה דורש המון עבודה עצמית וזה לא תמיד קל
  אבל זה כמו להיות יהודי- זה לפעמים קשה לקיים את המצוות ובכל זאת אנחנו שמחים בזהות שלנו כי זו מעלה נפלאה להיות יהודי(עוד רגע כשתבוא הגאולה כולנו נראה זאת) !! בחיים לא היית רוצה לעזוב את היהדות חלילה נכון? כי זה אושר אינסופי.
  כך גם להיות חסיד. זה קשה, מחייב אבל מצד שני זה גורם אושר מדהים ,שמחה, חיות ואור😀
  זוהי האמת לאמיתתה
  (שאר הזרמים ביהדות גם אמת ,אבל לא האמת לאמיתתה. וזה הבדל מהותי )

  תתבונני בזה.
  כדאי לך..

 3. גדולה מהחיים הגב

  אני אומרת שאת פשוט צריכה בכלל ללמוד מה זה רבי. ישלך משפיעה?
  רוצה חברותא? 😉

 4. Princess הגב

  אני חושבת שזה דבר מאוד הגיוני…
  זה לא מופרח בכלל, את לא ראית אותו. את לא *באמת* מבינה את המשמעות והתפקיד של רבי ומה הוא יכול לעשות.
  אני לא אגיד לך שאני מרגישה שאני אוהבת מישהו שלא ראיתי ואני גם לא אגיד לך שאני מרגישה קשורה אליו ב100%.
  אבל אם זה באמת מפריע לך תלמדי מה התפקיד של הרבי מה זה רבי מה זה נשיא דור וכו.
  תכתבי לרבי תשתפי אותו בקשיים שלך וברגע שתראי שהוא עוזר לך זה אולי ישנה משהו ביחס שלך.
  ואני חושבת שזה יפעל את זה…
  (כותבת את זה גם לעצמי:))

 5. אלוקותת הגב

  אני חושבת שזה מגיע מחוסר ידיעה בעצם על הקשר שיש בין הרבי אליך. אם רק תביני שכל מה שאת עושה הוא בעצם מגיע ממנו. הוא הראש שלך. הוא הקיום שלך, אי אפשר לחיות לרגע בלעדיו! אין עולם בלי נשיא. הוא מחבר אותך לקב"ה. הרבי הוא הכל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! רק תחשבי רגע, בכל אופן
  אני—מתה על הרבי בטירוף הוא חמוד ומושלםםם! אולי יותר מידי אז זה מביא אותי להקשיב להוראות שלו ללמוד שיחות וכדו'
  יחי המלך

 6. פנקס עם נקודות הגב

  אני מבינה אותך. ממש מבינה. הייתי במקום הזה… אולי לא בדיוק בזה, אבל במצב דומה. אני אגיד לך מה עזר לי, ותבדקי, אולי גם לך זה יעזור. אני רק אקדים ואומר, אני לא יודעת עד כמה חבדניקיות מבית יאהבו את מה שאני הולכת לכתוב, ואני גם לא יודעת אם זה אפקטיבי איתן… כלומר, יכול להיות שאם את חבדניקית מבית, זה לא יעזור לך… מקווה שכן..
  נתחיל: בתחילת דרכי, ואפילו, לא נעים לומר, אבל גם עכשיו… לא הצלחתי להתחבר לרבי, כרבי. כלומר, למדתי שיחות, והתקשרתי אליו, אבל כשראיתי וידיאו שלו או שהסתכלתי בתמונה, פשוט לא הצלחתי להרגיש כלום. הייתי מאוד מחוברת לרבי, אבל לא הצלחתי להבין בראש שהתמונה שלו, ומי שאני מקושרת אליו, זה אותו אחד. בעצם, התחברתי למושג מופשט שנקרא רבי, ולא הצלחתי ליישם את החיבור הזה ולהמשיכו על התמונה שלו. הסתכלתי על התמונה ומה שראיתי גרם לאי נוחות מסוימת. הבנתי שאליו אני אמורה להתקשר ואותו אני אמורה לאהוב בכל נימי נפשי. ואת האמת- די נחרדתי. לא רק שלא התחברתי, אלא אפילו רק התרחקתי ממנו. אחרי שעליתי על זה, והבנתי שיש לי פה איזושהי בעיה, פשוט ישבתי וניתחתי עם עצמי, מה גורם לי לסלידה. (כן, זו מילה קשה, אבל הזהרתי כבר..) והבנתי, שחבד, זה מה שהורס לי. נשמע גרוע? נכון, זה באמת גרוע. אבל זו המציאות. אני לא חבדניקית מבית, ובאתי ממקום שבו היו סטיגמות רבות על חבד. אני עצמי, הייתי אחראית לחלקן… הדברים שחשבתי על המקום הזה.. היו ממש נוראים. ולכן, כשהבנתי שמפריע לי שהרבי הוא "הרבי מחבד". החלטתי שתי דברים א- אני מקפידה לקרוא לו רעבע, זה נשמע לי, יותר אמיתי (כמובן שזה סוביקטיבי לגמרי ולא אומר על כולן.. זו דעתי האישית בנוגע לעצמי…) ב- אני קוראת לו הרעבע מליובאוויטש, נשמע לי יותר חסידי… (שוב פעם, זה רק מה שקרה לי, לא תקף לאף אחת אחרת..). וההחלטה השלישית, היא נראית לי ההחלטה שיכולה לעזור גם לך. במקום להסתכל על הרעבע כראש בני ישראל, ונשיא הדור, ומ"ר שבדור, ועוד שלל כינויים קדושים. הסתכלתי עליו כעל אדם שעשה המון טוב לאנושות. מיליוני אנשים מעריכים אותו ברמות על כל מיני דברים שהוא עשה ואמר. אז חשבתי על דברים כאלה, שגורמים להעריך אותו בלי קשר לגדולה הרוחנית והיהודית שלו. ואז אחרי שהערכתי אותו, על הדברים שהוא פעל לעולם, הצלחתי להסתכל על תמונה ולהרגיש משהו. משהו קטן, שבעז"ה יגדל ויתפתח.
  ועכשיו, אחרי ההרצאה שדפקתי, אני רוצה גם לגלות לך סוד- כל הסיפור הזה, עם ההחלטות, קרה אתמול בלילה. אתמול, דיברתי עם חברה מהממת. וסיפרתי לה על זה שאני לא מצליחה להרגיש כלום מול תמונה של הרבי. היא המליצה לי לדבר עם המשפיעה על זה, ןהחלטתי לקחת את ההמלצה שלה. תכננתי לכתוב היום למשפיעה. אבל אתמול, במיטה, חשבתי קצת על הנושא הזה, והבנתי את כל מה שכתבתי לך. אז עוד לא שאלתי את המשפיעה, וכבר כתבתי לך משהו. אבל זה חלקי מאוד, ולא בטוח בכלל. אני לא ניסיתי את זה הרבה… כמובן שאני עוד אתייעץ, וממליצה גם לך, לחפש תשובה העוד מקומות…
  בהצלחה רבה רבה!! 🙂

  • חיה הגב

   פנקס עם נקודות, מעריכה אותך מאוד. נשמעת אחת שעובדת על עצמה עם הרבה מודעות..
   רק רציתי להעיר\להאיר לך משו..
   כתבת: "במקום להסתכל על הרעבע כראש בני ישראל, ונשיא הדור, ומ"ר שבדור, ועוד שלל כינויים קדושים. הסתכלתי עליו כעל אדם שעשה המון טוב לאנושות. מיליוני אנשים מעריכים אותו ברמות על כל מיני דברים שהוא עשה ואמר. אז חשבתי על דברים כאלה, שגורמים להעריך אותו בלי קשר לגדולה הרוחנית והיהודית שלו."

   מאמינה שבתור התחלה של התחברות לרבי זה עזר לך.. אבל בנוגע להמשך אז הרבי אומר:
   "רבים המחפשים ומבארים מעלות וגדולת נשיאי חב"ד בכלל, ונשיא דורנו, הוא כ"ק מו"ח אדמו"ר הכ"מ, בפרט, בענינים שונים: איש המסירות-נפש, גאון, בעל מדות, צדיק, בעל רוח הקודש, מלומד בנסים ועוד ועוד. וגדלו ביותר שבחים אלו, על פי ההגדרה בתורת החסידות מהו מסירות נפש, מהו גאון וכו'.
   ובכל זה – העיקר חסר כאן, ונוסף על זה שהוא עיקר בעצם, חשוב הוא (העיקר) ביחוד, משום שנוגע ביותר. וביחוד לנו, קהל חסידיו ומקושריו. וזהו – מה שהוא הוא הנשיא, ונשיא חב"ד.
   כי – נשיא בכלל, נקרא ראש אלפי ישראל, הוא בחינת ראש ומוח לגביהם, וממנו היא יניקה וחיות שלהם. ועל ידי
   הדביקה בו קשורים ומיוחדים הם בשרשם למעלה מעלה."
   (אגרות קודש חלק ג עמ' שלא)

   הבנת? הנקודה היא שהרבי הוא הנשיא. זה שממנו את ואני יונקות את החיות שלנו. כל מעלה אחרת שנמצא זה עניין צדדי בלבד. העיקר הוא – שהוא הנשיא.

   תודה שקראת עד כאן.. ובהצלחה בהמשך הדרך 🙂

   • פנקס עם נקודות הגב

    וואי תודה על זה. אני באמת כתבתי שזה היה כדי להתחיל להתחבר לדמות עצמה… אני יודעת בראש שהוא הנשיא, אבל בלב, לא רק שזה לא הורגש, אלא עוד הוריד לי ממנו.. (סליחה על הביטוי כן?) אז אני בטוחה שזו לא דרך של לכתחילה בכלל. אבל כרגע, זה מה שאני מנסה לעשות… כשאני אצליח טיפה יותר להתקדם בעניין הזה, אני אחזור לפה, כדי לקרוא שוב את מה שכתבת והעתקת, ולנסות ליישם.. בעז"ה. תודה רבה!

  • חיה הגב

   אגב, באותו מכתב הרבי גם כותב,
   "ועל כל אחד ואחת מאתנו כולם לדעת, היינו להעמיק דעתו ולתקוע מחשבתו בזה, אשר הוא הוא הנשיא והראש,
   ממנו ועל ידו הם כל ההשפעות בגשמיות וברוחניות ועל ידי ההתקשרות אליו (וכבר הורה במכתביו איך ובמה מתקשרים) קשורים, ומיוחדים בשרש ושרש השרש עד למעלה מעלה כו'."

   סתם, נקודה למחשבה 🙂

  • אחת הגב

   פנקס עם נקודות, את נשמעת ילדה חמודה ומעניינת, אבל תרשי לי לומר לך משהו…
   אשתדל לומר זאת בלי לפגוע, ואין לי כל כוונה לעשות זאת.
   גם לא רוצה להישמע מזלזלת, למרות שזה עלול להישמע כך.
   אני מאוד מאוד מאוד מעריכה אנשים שעושים שינויים, בפרט בגיל כזה, ובוחרים בעצמם לחזור בתשובה או להיות חב"דניקים…

   אבל…
   ושוב, סליחה שאני אומרת. (אני כבר מתאפקת הרבה זמן לא לכתוב את זה אבל זה קשה לי.)
   לפעמים אני מרגישה שאת חושבת שאת יודעת הכל על חב"ד.. כשבעצם את חדשה וחסרות לך כמה יסודות. (אל תפגעי, אבל זה מה שאני רואה לפעמים מתגובות שלך.)
   לפעמים נראה לי שאת מסתמכת יותר מדי על מה שאת חושבת, ולא דואגת לבדוק מה כתוב על כך בתורת החסידות.

   רק לצורך הדוגמא:
   לפני כמה זמן התווכחנו או דנו, איך שאת רוצה, על העניין האם חסידות חב"ד מתאימה לכל אחד, כשאני אמרתי שכן ואת התעקשת שלא. בשלב מסוים כתבת משהו כמו – אני חושבת כך ואת חושבת אחרת ובואי נסכים שאנחנו לא מסכימות. (לא זוכרת את המילים המדויקות, אבל משהו כזה..)
   וזה הציק לי. כי אין פה בכלל מקום למה שאני חושבת. השאלה היא מה הרבי אומר על זה, מה החסידות אומרת על כך ומה המקורות למה ש"אנחנו חושבים".
   באותו זמן התפרסם כאן פוסט בשם "חסידות חב"ד-לכל אחד", לא יודעת אם יצא לך לקרוא…. אבל זה הוכיח את מה שאני טענתי 😉

   וזה רק לצורך הדוגמא..
   אז רק אם אפשר, בבקשה ממך, באמת בשבילך ובשביל שתלכי עם האמת עד הסוף. לפני שאנחנו אומרות דעות על החסידות ודרכיה, חשוב לשמוע מה אומרים על כך אנשים חסידיים וכמובן מה כתוב על כך בספרי החסידות….

   בהצלחה לך ולכולנו 🙂

   מקווה שלא פגעתי. ואם כן, שוב מתנצלת. לא זאת הייתה כוונתי.

   • פנקס עם נקודות הגב

    לא לא פגעת, ובנוגע לטענותייך. א'- אני לא יודעת הכל על חב"ד, בכלל לא. אני כן יודעת, כמעט הכל על איך שחב"ד נתפסת אצלי. ומה שאני חווה בנוגע אליה. ב'- בנוגע להתכתבות והוויכוח שהיה לנו. אני עדיין באותה הדעה. כשפורסם הפוסט הזה, עצרתי את עצמי מלהגיב עליו את דעתי. כי החלטתי, שאני מאד משתדלת שלא לכתוב אותה באתר. פשוט משום שראיתי שיש בנות שמרגישות איתה מאוד לא בנוח. אין לי עניין להתווכח על דהרים, זה לא נעים לי בכלל… ואמרת שיש את דעת הרבי? אז אני רק ארגיע ששאלתי והתייעצתי הרבה מאוד בעניין הזה, עם כמה וכמה אנשים מכל מיני סוגים. כולם חסידיים מאוד. ויצא שיש משהו בדברי… אני לא באמת זוכרת את כל הפרטים מאז, אבל אני כן יודעת מה דעתי. והיא הייתה נכונה, לפחות דעתי עכשיו.. אולי היא השתנתה מאז, אני באמת לא זוכרת.. אני רק יודעת שדעתי בנושא הזה, היא מעוגנת בספרי החסידות..
    ובנוגע לתגובה שכתבתי פה, אני די הדגשתי שזו דעתי האישית, ושאני לא יודעת מה אני אמורה לעשות עם זה. כתבתי שעוד לא התייעצתי עם המשפיעה שלי בעניין הזה, ושאני באמת לא בטוחה בנכונותה.
    אגב: כתבתי את התגובה בחיוך, והשתדלתי שלךא לצאת פוגעת או משהו.. אני ממש לא כועסת עלייך או נפגעתי, להפך, אני מאד מעריכה את הצורה בה את כותבת את דעתך, ומכבדת גם את דעתי 🙂

 7. השואלת הגב

  אני מבינה ולמדתי את הצורך של הרבי.
  בפועל אני לא מחוברת אליו ולא אוהבת אותו.
  יש לי כעס גדול אליו מכל מיני סיבות.
  בחיים שלי אני משקיעה קשר יותר עם הקב"ה מאשר הרבי.
  וזה מציק לי להיות בחב"ד ולא קשורה למקור שלו,הרבי.

  אממ…לשאלתך חושבת בקול,אין לי משפיעה ואני גם לא רוצה, עם היה מישהי בשבילי האיתי לוקחת אבל לא מוצאת ואין לי גם איך…יש לי אופי שצריך משפיע עם אופי מאוד מאוד חזק,יותר ממני,אחרת היא לא תיהיה בשבילי סמכות,אני בן אדם שלא מקבל סמכות מאף אחד ( אולי בגלל גם בגלל זה קשה לי עם הרבי,הוא הסמכות).לא מוצאת אנשים כאלו.
  לגביי החברותא,דבר ראשון זה חמוד להגיד אתזה דבר שני אני לא חושבת שאני פנויה שכלית ורגשית לשמוע דברים של חסידות..אבל ממש נחמד מצדך💖

 8. מזדהה הגב

  מילא לרבי…. אין לי הכרה לקבה

  • פנקס עם נקודות הגב

   אוישש ממליצה לך לקרוא ת הפוסטים של קברדינית. ""וידעת היום" הם מוסברים נפלא ועונים על המון שאלות.

 9. מקושרת הגב

  אין לי הרבה מה להציע..
  תכתבי לרבי.

 10. חושבת בקול הגב

  קודם תעשי, ומזה שתעשי ותלמדי ותקיימי את מה שהוא אומר.. יגיע הרגש האמיתי והפנימי, ואם לא, המעשה עצמו גם חשוב מאוד,הכוונה תגיע בהמשך..

 11. השואלת הגב

  למזדהה.
  בתקופה האחרונה לא הרגשתי קשורה לכל דבר שבקדושה, לא רק לרבי.
  עד שקראתי ספר שצמרר אותי מאוד וגרם לי להבין שיש אלוקים.
  ספר מרתק!!
  אור חוזר(יש שלוש חלקים)סיפורי תשובה אמיתיים של עודד מזרחי.
  ממליצה מאוד לקרוא ספר משגע!

 12. רומי הגב

  הי! למי שכתבה את 'הארה': כל, אבל כל הזרמים ביהדות (החרדית) הם אמת לאמיתה! אין דבר כזה רק אמת זה פשוט הבנה שגויה של המושג אמת.
  אני אולי ליטאית ולכן אני לא אוכל לעזור לשואלת על השאלה שלה😉
  אבל….
  לא רוצה להתקיף למה אני מפחדת… אני אחת מול רבות מאד שכולן חבדניקיות בנשמה וזה מהמם אבל חב"ד זה עוד דרך להסתכל על היהדות.
  היא לא יותר אמיתית או שווה מגישות אחרות. כל עוד הדרך היא כזו שעושה את רצון ה' היא אמיתית לחלוטין!!!

  • אחת הגב

   הי רומי, מצטערת לאכזב אותך ואולי להכעיס.
   אבל כחסידות חב"ד אנחנו מאמינות ויודעות (מי פחות ומי יותר.. אבל זה לפחות מה שצריך להיות) שהדרך של חב"ד היא היא הדרך הנכונה ביותר לקיום תורה ומצוות.
   אמת – כאמת – היא מוחלטת ואין לה כמה דרכים.
   כמובן, אנחנו לא מזלזלים בדרכים אחרות, אבל כן מאמינים שחסידות חב"ד – ככזו שמגלה את פנימיות התורה – היא האמת לאמיתה.

   אין לי כרגע איך להוכיח לך את זה, וגם אין לי בכך צורך. אבל תביני שזו ההסתכלות שלנו.

   אם מאוד מעניין אותך, את יכולה לקרוא על זה בהרחבה בפוסט בשם 'חסידות חב"ד – לכל אחד'. (תעשי בחיפוש…)

   כחסידות חב"ד אנחנו יודעות שחב"ד זה לא עוד 'זרם ביהדות', אלא היהדות עצמה.

   סליחה על היוהרה 🙂 אבל אני חושבת שכחב"דניקית, זכותי הבלעדית לחשוב ככה 😉 בפרט שזה מה שקיבלנו מרבותינו.

  • חיה הגב

   יש הבדל בין אמת לאמת לאמיתתה. לא נראלי שיש שני אמת לאמיתתה

  • פנקס עם נקודות הגב

   מסכימה איתך. יש אמת אחת, והיא התורה והקב"ה. לאמת הזו יש המון דרכים, והן ג"כ אמיתיות, כל אחת בדרכה… זו דעתי…

  • רבות מאד שכולן חבדניקיות בנשמה הגב

   כל הדרכים מקושרות ומקבלות מהרבי והמעלה אצלנו שאנחנו מקבלות ישירות מהרבי.
   יש הסבר ופירוט אבל אני לא יודעת הכל..😉

  • לא אומרת הגב

   כל הגישות נכונות, אבל חב"ד כוללת את כולן.
   (לא מתקיפה אל תבהלי…)

  • Hesh הגב

   היי.. לרומי, אם באמת מעניין אותך הנושא הזה ממליצה לך בחום לקרוא את הספר 'נשמה עם עצמה' של מנחם ברוד.
   בכלל ספר מומלץ לכל בת. מסביר מאוד את ההבדל שבין חבד לשאר הזרמים החרדיים.
   ומה המיוחד שבחסידות חבד.
   ממליצה לכל אחת שמתעניינת בנושא הזה.

 13. ח.מ.ש הגב

  בנוסף לבעיה הזאת – את גם מאד ברורה!

 14. אנונמי הגב

  וואוו אני ממש מזדהה איתך עברתי התמודדות ממש דומה לא מזמן וב"ה אחרי עבודה לא פשוטה חזרתי להרגיש יותר מחוברת, מקושרת ואפילו קצת לאהוב את זה.
  אבל השאלה שלך העלתה לי תמיהה קלה באופן ניסוחה (מבקשת סליחה מראש אם אני מדי ישירה)
  לא אוהבת ולא מתחברת זה מובן והגיוני
  אבל לא רוצה???
  אם את לא רוצה אז אין לי מה להציע לך…
  אבל בעצם זה ששאלת את השאלה הזאת זה מראה שכן אכפת לך ואת באמת רוצה. אולי את מתכחשת לכך כי קשה לך, או מסיבה אחרת אבל הרצון כנראה קיים וזה הרבה אד!!
  אני ממליצה לך להתחיל לאט לאט בדרכי ההתקשרות ובד בבד ללמוד על הרבי אפילו לא משהו רציני לקרוא סיפור פה, סיפור שם.
  אולי בהתחלה לא תרגישי כלום ואפילו תשנאי את זה אבל כידוע מאמר חז"ל "מתוך שלא לשמה בא לשמה" כך שלאט לאט תתחילי להרגיש ואני מקווה שגם לאהוב את זה.
  בהצלחה!!

 15. משהי הגב

  רומי חב"ד היא לא 'עוד דרך' היא הדרך ה'קצרה ארוכה'… טוב האמת בשביל להבין את זה צריך ללמוד תניא… בכל מקרה אין ספק שהדרכים האחרות הם טועות או שגויות אבל בשביל להבין באמת מהי המהות של חב"ד צריך ללמוד. ומי שבוחר להיקרא חבדניק מבין שזו הדרך המתאימה ביותר ומי שבוחר משהו אחר כנראה שזה יותר מתאים לו….

 16. מישהי אחת הגב

  אבל הרבי אוהב אותך, מתחבר אליך ורוצה להתחבר אליך.
  אין מה לעשות מתוקה, גם אם לא תרצי להיות קשורה לרבי, הרבי תמיד יהיה קשור אליך.

 17. במבי הגב

  מעצם זה שאת יהודיה את קשורה לרבי אפילו אם את לא חבדניקית כי רבי זה ראש בני ישראל הוא האבא של כל עמ"י. ואת קשורה אליו מעצם זה שהוא אבא שלך, הוא הראש, הוא המוביל וכמו שבגוף כל האיברים קשורים לראש ולא יכולים בלעדיו ככה גם את קשורה לרבי כי הרבי הוא הראש ואנחנו שאר הגוף.
  אז את פשוט קשורה לא משנה אם תרצי או לא.
  כמובן שעדיף שתרצי מבחירה וזה עוד יבוא גם אם כרגע את נראית לך הכי רחוקה יבוא יום שתרצי להתחבר ואני סומכת עליך שתפעלי למען זה!
  בהצלחה!!!

 18. השואלת החמודה הגב

  קלטו קטע.
  הרבי היה מודע לזה שהוא רבי והוא מדבר על העיניין של רבי ונשיא הדור.קצת מטופש לדבר על עצמך/ חמיך אובייקטיבי מידייי

  חוץ מזה עם אני מצליחה עם אלוקים אני לא צכה רבי.

  בד"כ שאני רוצה להשתכנע אני מביעה גישות שונות אז בבקשה תענו עליהם.

  • אחת הגב

   גם משה רבינו דיבר על עצמו – אז מה?
   וקלטי עוד קטע – כמה פעמים בתורה הקב"ה מדבר על עצמו? ומה זה "אנוכי ה' אלוקיך"?

   אני יודעת שלא עניתי לך על השאלה… אולי רק חיזקתי אותה 🙂
   אבל סתם… נקודה למחשבה 🙂

   ובקשר להצלחה עם אלוקים – את מצליחה איתו רק בזכות הרבי. גם אם את לא מודעת, או אפילו מתכחשת לזה.
   בכל הדורות היה ממוצע מחבר בין העם לה', למה שאצלינו זה יהיה שונה? אנחנו בדרגה גבוהה יותר שיש לנו יכולת להתחבר לה' ביתר קלות? כמובן שלא…

  • חיה הגב

   אגב הרבי לא דיבר ממש על עצמו.. הוא עניו. בדרך כלל הוא היה מדבר על הרבי הרייצ כנשיא הדור . אבל בכמה הזדמנויות הרבי אמר שנשמתו של הרבי הקודם התלבשה בו, והוא ממלא מקומו. אז כל חסיד בר דעת מבין שהרבי מרמז לנו על עצמו – שהוא נשיא הדור, שהוא שולח שליחים וכו וכו.
   רק שהרבי ברוב ענוונותו אותר את זה על האדמור הקודם.

   ואגב גם את קשורה לרבי, סתם שתדעי 🙂

  • מתאגרפת הגב

   את תצטרכי להוכיח שגם בשאר הדברים הרבי היה מונע מתוך אינטרסים.
   או בקיצור – בהצלחה לך, בגלל שהרבי לא הונע מתוך אינטרסים ויש אינספור דוגמאות לכך. הרבי לא היה סתם איש עם שיגעון וכריזמה מדהימה שניצל את הכריזמה שלו כדי לנצל אנשים ולהפעיל אותם בדרך שהוא רוצה. לא, מתוקה.
   בגלל שהדבר שהרבי רצה הכי בעולם זה להיות מסוגר בחדר עם ערימות ספרים, ושנה שלימה הוא נאבק עם עצמו עד שנכנע – וקיבל את הנשיאות, לא בגלל שהוא רצה או קיווה להפיך מזה משהו, אלא סתם כי הוא האמין בדרך של חבד ורצה לתקן את העולם אז הוא הבין שהוא לא יכול לברוח מאחריות.
   אה מוזר לשמוע שיש אנשים שעושים דברים למען תועלת הכלל ולא רק למען עצמם?
   תחשבי שוב באיזה צד את

 19. רומי הגב

  תארו לעצמכן שעורכים עימות פומבי על תופעת הטבעוניות בעד או נגד.
  לעימות הביאו שני אנשים טבעוניים שמאמינים שזוהי הדרך הנכונה היותר
  האם העימות הוגן? האם כל הדעות הוצגו?
  ברור שלא! – זה לא עימות.
  יודעת שזה לא המקום שלי – זה האתר שלכן, ואין לי שום זכות לתקוף אתכן על הדרך שלכן. אבל יש דבר אחד שהוא הבסיס לכל המחלוקות וחילוקי הדעות.
  אתן לא מכירות את החרדים. נקודה. זה בולט מכל פסקה ומכל תגובה באתר היפה הזה.
  לא מזהות את הדקויות, את הרעיון מאחורי כל גישה… ואתן גם לא צריכות להכיר.
  אבל כל עוד אתן לא מכירות אין לכן את הזכות לתקוף או להביע דעה על האמת של אחת מהדרכים. זה ממש מגוחך!!.
  אני לעומת זאת למדתי קצת ויש לי המווון זמן פנוי😉.
  אני מבינה את העיקרון, את הרעיון ואת הדרך ו – – – בוחרת להישאר ליטאית הייתן מאמינות??
  ממליצה בת אינטלגנטית וברמה ללמוד על זה קצת….
  זה לא ענין של לפגוע בחב"ד אבל חלק מהתגובות היו ממש סתירה למונח אמת (זה לא אני אמרתי יש סעיף 'אמת' באבן שושן… ענין של עברית.)

  • אחת הגב

   רומי יקרה,תרגישי בנח.
   אנחנו לא מרגישות מותקפות (אני בכל אופן :)).
   אני מספיק בטוחה בדרכי בשביל לא להיבהל.

   "אתן לא מכירות את החרדים" – סלחי לי, אבל את "קצת" מכלילה. גם בנוגע אלינו וגם בנוגע ל"חרדים".
   קודם כל, גם אנחנו חרדים, נעים להכיר 🙂 ו..כן, יש דברים שחב"ד מקפידה עליהם יותר מאחרים. מפתיע? זאת עובדה.
   שנית, תהיי בטוחה שיש כאן הרבה מאוד שמכירות טוב מאוד.
   שלישית, מה זה לא מכירות "חרדים" – כאילו יש רק סוג אחד שנכלל במונח הזה…

   עכשו, בנוגע לאמת, את חייבת להבין. את בטוחה שהיהדות היא האמת, נכון? אני מקווה בכל אופן…
   ומה? את בדקת את הדתות האחרות? סביר להניח שלא. (אלא אם כן את כן, ואז מה שאני כותבת זה מיותר, אבל בהנחה שלא, אני אמשיך..)

   בדיוק אותו הדבר, כמו שיש הרבה יהודים שברור להם שהיהדות היא אמת, בלי לבדוק דתות אחרות,
   אז בתור חב"דניקית ברור לי שהדרך שלי היא הכי נכונה.
   (בפרט שתורת החסידות שעל פיה אני חיה ניתנה במתן תורה, וממילא היא שייכת לכל יהודי, אז למה שהיא לא תהיה הכי נכונה?)
   זהו, ואין לי שום צורך לבדוק דברים אחרים.
   כמו שאין לי צורך לבדוק דתות אחרות (להבדיל כמובן).

   וזהו, תמשיכי להרגיש בנח להביע דעות, זה דווקא מכניס קצת אקשן לאתר 😉

  • מתאגרפת הגב

   אהלן רומי, מה העניינים?
   צודקת, בוויכוח כל צד יכול להביא טענות. זה מה שכיף בוויכוח. מתי מנצחים בוויכוח? כשטענות של צד אחד סותרות או מפריכות טענות של צד שני. אבל זה לא אומר שאין טענות לצד השני, הן פשוט הופרכו.
   זה לא ממש היה קשור לליטאים וחסידים סתם הבהרה קטנה.
   ובקשר לחסידות חבד ושאר הזרמים… הזרמים ביהדות החרדית הם אחלה, ואני באמת אומרת את זה, יש ככ הרבה דרכים להתקשר לקבה. ממש 70 פנים לתורה. אני לא כופה על אף אחד לעזוב את הדרך שלו, ואני מאמינה שהדרך שלך טובה למי שנמצא בה.
   ואם נחזור לוויכוחים… יש הרבה מאוד טענות לזה שהחסידות היא הדרך הכי ישירה לתיקון העולם ולמטרה הסופית שלו – משיח (שימי לב אמרתי ישירה) בטוחה מאוד שגם לך יש טענות.
   אני אישית מאוד אשמח להתעמת איתך, כי אני אוהבת התנגשויות בין שכלים וגם אני חושבת שזה ילמד אותי על חרדים יותר ממה שאני כבר יודעת ואני לא אוותר על הרחבת אופקים;)
   אם האתר יסכים… יהיה מעניין ששבוע אחד את תעלי פוסט עם טענה, בשבוע אחכ אני אענה לך, אחרי שבוע שוב את תעני לי וכו. תעדכני אם מתאים לך כי אני מאוד בעד!

  • מתאגרפת הגב

   אה וגם רציתי להגיד דווקא לבנות החבדיות פה – בחסידות עצמה מוסבר שאמת אין רק אחת, אלא לכל אחד יש את האמת שלו בזמן ובמקום שלו. מודה שהתימצות שלי הורס את הרעיון והבניה היפה שלו אבל רומי צודקת עם האמת שלה

 20. השואלת החמודה הגב

  והוא יכול להמשיך לרצות אותי.
  מי אמר שאני רוצה אותו?
  לא רוצה להיות מוגבלת תחת עיניין של רבי,וזה באחלט הגבלה.

 21. רומי הגב

  אממ…. ועוד משהו. עברתי על הספר נשמה עם עצמה והוא ממש יפה אבל בכלל לא אובייקטיבי. קראתי גם ספרים שליטאים כתבו על חב"ד. האמת שקצת נדהמתי. לא חשבתי שיש באמת כאלה תהומות….

  • מיכל הגב

   היי רומי! אני לומדת בתיכון ליטאי נעים להכיר! איזה ספרים ליטאים כתבו על חבד ? נגד או שבעד? ממש מעניין אותי…..

  • חבדניקית שתוהה הגב

   איזה ספריש יש של ליטאים על חבד? אשמח ממש לקרוא!! אז תגידי שמות שאלך לחפש אותם;)
   את הספר נשמה עם עצמה קראתי גם ומאד התחברתי!! מעניין לקרוא גם את של הצד השני…

 22. השואלת הגב

  כי אצטרך לעשות הכל בדרך שהוא רוצה ולא הדרך שלי להתחבר לה'

  • תניא הגב

   את לא יכולה להתחבר לה' לבד!
   הוא אינסוף ואת אדם-מוגבלת.
   גם אם חלילה לא תרגישי קשר לרבי הוא ימשיך לתת לך חיות בבחינת אחוריים..

  • אחת הגב

   מה שהרבי רוצה – הוא רוצה בשבילנו.
   ומה שהרבי אומר – זה רצון ה'.

   אז מאיפה לך הסמכות להמציא דרך משלך?

 23. השואלת הגב

  עובדה.אני מתחברת לה' מצויין בלי הרבי.
  ואת הבחינת אחוריים אמרו הרביים על עצמם ,כך שאני לא מחזיקה בזה.

 24. רומי הלא מתקיפה😀 הגב

  אוקיי…. אז כיון שהאתר הזה הוא חבדניקי אש אני לא אכתוב כאן את שמות כמה מהספרים שעברתי עליהם😀 (גם בגלל שאני עוד לא בטוחה שממש כל הדברים שם נכונים ב100% כי היו שם דברים מבהילים מאד)
  מה שאני כן יכולה להביא לכם זה קישור לאתר שלכן! כן, אז אל תפחדו…. 😉
  http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=27396
  ועוד משהו… די חטפתי כאן על מה שכתבתי על הגאוות יחידה שלנו אז הנה – מתוך זה אני מעתיקה לכן משהו:

  אתה חושב, הרב פרידמן, שהתופעה איננה קיימת גם בציבור הליטאי? בתשמ"ט במיוחד, כשהפטריוטיות הליטאית העפילה לשיאים עד כדי מכות, הדבר הזה של גאוות יחידה מופרזת אינו קיים שם לדעתך?

  הרב פרידמן: "התשובה חד-משמעית: אני מדבר על שיטתיות. חב"ד שיטתית גם במה שאני רואה כחולשותיה. גם החינוך לבינוניות, על-כל-פנים ההשלמה הנינוחה עם בינוניות, שהפכה לכמעט דרך חיים. גם ההחזרה בתשובה המסוכנת במרכזי הזוהמה הרוחנית בישראל, שהפכה לשיטה, וגם הסגידה העצמית לכל מה שריח חב"ד נודף ממנו, משמו ומהניואנסים שלו.
  מקווה שקראתן עד הסוף והצלחתן להבין….
  (סתם בקשר לספר נשמה עם עצמה: הראיתי לאחים שלי ושלחתי לכמה בני דודים שלי את הפרק הראשון "פגישה באוטובוס" והם הגיבו בלי תיאום! שאין בחור ליטאי אחד נורמלי שהיה מגיב כמו שהוא הגיב שם….)
  ומיכל: כיף לראות שיש כאן עוד ליטאית בינתיים כבר התברר לי שיש כאן לפחות עוד 5 ליטאיות ככה שאולי המצב לא כל כך נוראי….

רוצה להשתנות

הי בנות! אני אף פעם לא כותבת פה רק עוקבת אחרי השאלות והתגובות של כולן, לא בגלל שאין לי בעיות פשוט רק עכשיו בחופש יש לי זמן להתעמק עליהם ולשפר אותם זה כמה בעיות ביחד שאני

הגיוני?

היי חברותי! אז גם אני הייתי בשבת שכולה משיח;) והייתה שם אחת שבאורו היה לנו קצת קשר בקטנה כזה, ואחרי השבת החלטתי שאני רוצה שהיא תהיה המשפיעה שלי. (בשבת לא יצא לנו מידי לדבר..) בסופו של

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?