הגיוני שמי שניראה לנו חילוני הוא יותר חרדי מכולם…?

מעניין מה תגידו

אמת_ או שקר_⚖👼

האם החרדים הם אנשים שיותר חזקים ומקושרים לה'?

או שהם בעצם כל כך רחוקים מה' שלכן הם עושים ומוסיפים על עצמם הידורים…???

 

נפגשתי עם משהיא לא דתיה אבל מאמינה מאוד והיא גם צמחונית…

ששאלה אותי כך: למה אתם החרדים נוראה פרימיטיביים מתעסקים בשטויות?

מזה משנה עם אני מדליקה את האור בשבת או לא?

אם אני נוסעת בשבת או לא…?

 

למה אנחנו צריכות ללבוש חצאיות ארוכות וחולצות עם שרוול ארוך? זה מאוד נכון שרשום ששוק באישה ערווה וכו' אז בעצם מה הבעיה במכנס? זה מכסה את השוק לא. רואים שוק, ובחולצה קצרה…

ולמה אנחנו כול הזמן הולכים לפי מה שכול מיני אנשים מחליטים לנו? למה שאקשיב לאיזה רב'ה שהחליט שגרביים 40 דינר יותר צנועות…

והינה ה-שאלה ששאלה, הקב"ה נתן חוקים ברורים מה מותר ומה אסור, אז בעצם כל התולדות כמו המוקצה או לא לקרוע אותיות – זה לאנשים שלא יצליחו ומצליחים לעמוד במה שה' נתן אז הם עושים לעצמם גדר רחוקה כדאי שלא יפלו…🚧

 

מסקנה: שכול החרדים והחסידיות המחמירות זה סוג של אנשים "לא יוצלחים" כי הם יודעים שלא יעמדו ושהם לא חזקים ושהם… אז הם כאילו מחמירים

אבל אני (אותה אישה אומרת) שמסוגלת לעמוד במה שה' ציווה – לא צריכה את כול הגדרות וההחרמות…

מה שהופך אותי ליותר מאמינה וחרדית מכול אדם מחמיר כזה או אחר!

כי הם מחמירים כי לא מסוגלים לעמוד בדבר ואני שמסוגלת לעמוד בציווי יותר דתיה…

אז מבחינתי כל החרדים שמתלבשים ומחמירים על עצמם איסורים פשוט אנשים חלשים…

 

ואז היא שאלה אותי למה לעשות כול הזמן מה שאומרים לנו? למה שאת לא תנסי עם את מסוגל לעמוד במה שה' ציווה ולראות אם את מצליחה?

אם כן אז את לא צריכה את כול ההחרמות האלו, ההחרמות זה למי שלא מצליחה…

מה אתן חושבות על השאלות שלה?

והאם אתן מסכימות שיכול להיות מצב שמי שלא נראה חרדי – יכול להיות אדם מאמין וחזק יותר מחרדי?

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

עוד באותו נושא:

שאלה מביכה. אבל שיהיה

מזל שזה אנונימי… כל פעם שאני באה במגע עם מישהו לא דתיה, בלי שאני מכירה אותה ישר אני מרגישה הרבה פחות שווה ממנה.

הוסיפי את התגובה שלך:

49 תגובות
 1. לב משןפשף💝💖💗 הגב

  זה שיש לה אמונה זה מקסים. אבל לא שווה.
  כתוב בתניה על חכמה בינה ודעת שאין עיניין באמונה עם בפועל אין את המעשה. בעולם שלנו צריך מעשה בפועל.
  ע"י מצוות אנחנו מתקשרים לקב"ה, עושים את השליחות שלנו בעולם הזה.
  כשאוהבים באמת מישהו ומאמינים במה שהוא אומר עושים בשבילו הכל. כן, קיום מצוות זה לא הדבר הכי קל בעולם אבל כשהאבה ואמונה מגיעות לדרגה אמיתית ופנימית זה חייב להגיע מתי שהוא ליידי מעשה..
  מבינה?
  בלבלתי קצת בין כמה תשובות. מצטערת עם לא מספיק חד.

 2. גאולה הגב

  שטות גמורה. זה כל כך לא נכון מה שהיא טענה לך!!!!
  אין דבר כזה .
  גם מי שהוא ב-א-מ-ת חזק ,צריך וחייב לקיים את התקנות של חז"ל וגם את התקנות שנועדו כדי שלא נגרר לעבירה (תקנות שהן גדר כדי שלא נפול לעברה).
  תקנות חז"ל חובה לקיימם אי אפשר להחליט איזה חלק מהתורה לקיים ואיזה לא.
  מהרגע שהחז"ל תקנו תקנה חייבים לקיים אותה וזה ממש לא משנה כמה אתה חזק או חלש.
  בתורה יש מצוות שהם מדאוריתה -מהתורה עצמה.
  ומצוות מדרבנן-שחכמים תקנו .
  אנחנו מצווים לקיים גם את המצוות מדרבנן וגם את המצוות מדאוריתה .
  ואסור להקל ראש בדברי חז"ל(במצוות מדרבנן) כתוב את זה בפרוש:
  "חמורים דברי סופרים יותר מדברי תורה"
  וסורי אבל מה שהיא טענה פה ממש הזכיר לי את הרפורמים שמקיימים רק מצוות מדאוריתה ולא מצוות מדרבנן (ואגב הרפורמים הם ההוכחה הטובה ביותר לכך שאי אפשר לקיים מצוות מדאוריתה בלי לקיים מצוות מדרבנן -ועדיין להשאר יהודי ירא שמים שמקיים מצוות ולומד תורה.)
  וחוץ מזה שאף בן אדם -חזק ככל שיהיה ,
  לא יכול להעיד על עצמו ולומר :אני לא מושפע משום דבר ,אני לא צריך סייג גדר וגבול .
  אין דבר כזה !!
  כל דבר שאנחנו שומעים/רואים/חווים משפיע עלינו .
  וכל בן אדם צריך גבולות !!!!!
  וגם אם נגיד היה מציאות כזאת(נניח אין דבר כזה. אבל בתאוריה) של מישהו שלא מושפע מכלום, ולא צריך גבולות, גם הוא היה צריך לקיים את כל תקנות חז"ל כי זה מחייב אותו !!!כל יהודי מחוייב להשמע לתקנות חז"ל ולקיים גם מצוות דאוריתה וגם מצוות דרבנן!!
  כל הכבוד שביררת מה התשובה.

  • נבטי חמנייה הגב

   רפורמים הם יהודים שהחליטו להפוך את היהדות ליותר מתקדמת, ליברלית ומתאימה כביכול לעולם המודרני שלנו.
   מי שאת מדברת עליהם הם הקראים שמאמינים רק בתורה שבכתב ולא בתורה שבעל פה.

 3. נגטיב הגב

  לא מסכימה.
  אם חז"ל נתנו לנו את הסייגים האלו זה לא סתם.
  אין סיכוי שזה סתם, ושמי שלא מקפיד על ההלכה ועל מצוות דרבנן הוא יותר דתי או יותר חרדי.

  כן מסכימה שיש ***היום*** חומרות שהתווספו בלי שום מקור הלכתי, ובאמת אדם לא נחשב לחרדי יותר בגללן.
  קחי דוגמה מוקצנת – השאלים. הנשים האלו באמת מאמינו שככל שהן יכסו את עצמן ואת המראה שלהן יותר הן יהיו יותר דתיות ויתקרבו יותר לקב"ה.
  אבל זה לא נכון משום כיוון שהוא.
  אבל, וכאן האבל הגדול, אני לא יכולה להפסיק לשמור נגיעה וללכת לא בצניעות כי בכלל זה לא כתוב בתורה שבכתב אלא מצווה דרבנן..
  וככה זה בכל דבר..
  מקווה שהובנתי כמו שצריך

 4. נבטי חמנייה הגב

  סורי אבל הטיעונים שהיא העלתה הם ללא כל קשר למציאות וממש לא נכונים.

  יכול להיות מצב שבו אדם לא דתי יותר יאמין מחרדי מסוים אבל:
  א. ה' אמר לנו לקיים את המצוות וזה העיקר, נכון שיותר טוב וקל לקיים מתוך אמונה אבל זה בטוח לא מספיק להיות דתי בלב בלי שזה ישפיע על המעשים שלך ואתה לא תקיים מצוות, התורה היא לא כחכמות אומות העולם שתורתם לא מחייבת אותם במציאות בשום דבר התורה היא מלשון הוראה והיא מורה לנו כיצד להתנהג. דבר שאני באמת מאמינה בו אני מקיימת את מה שהוא אומר ואם ה' אמר ועשית ככל אשר יורוך אז זה מה שאני עושה!, אם ה' החליט שלסנהדרין למשל יש סמכות לקבוע הלכות שאפילו משנות את מה שנקבע בשמיים אז אני מאמינה בה' ובעקבות זה גם מאמינה ברבנים.
  ב. נכון שרוב החרדים מאמינים ומקיימים מצוות אבל יכול להיות מקרים פרטיים של אנשים שמגדירים את עצמם חרדים אבל לא ממש מקיימים מצוות או מאמינים בקב"ה, ונגדם יכולים להיות ם אנשים שהם לא חרדיים אבל מקיימים מצוות ומאמינים בה'. אבל היות שאין זה מתפקידי לשפוט אף אדם אני לא יעשה את זה גם כעת.
  את לא יכולה לקחת את המקרים הפרטיים משני הצדדים ולקבוע על פיהם.

  מי ששם לעצמו סייגים וגבולות הוא לא אדם חלש הוא האדם הכי חזק. איך תסתכלי על בנאדם שיושב לך על קצה מרפסת ללא מעקה ואומר לך שהוא יודע לשמור על עצמו?
  אנחנו לא יכולים לסמוך על עצמנו ולא יודעים מה יקרה בעוד רגע ולכן אנחנו שמים סיגים, אני מאמינה שגם מי ששאלה אותך היא גם בנאדם-שאף פעם לא יכול לסמוך על עצמו במאה אחוז שלא ישכח או יתבלבל, ואם היא חושבת שהיא חסינה מפני טעויות אז היא טועה טעות חמורה שעלולה לעלות לה יוקר בהמשך.
  אני לא אסמוך על חוש השיווי משקל שלי וילך על קורה צרה בגובה מאות מטרים מעל פני האדמה גם אם הצלחתי ללכת עליה בל ליפול כשהיא הייתה על הקרקע עדיין, מסכימה איתי?
  ובהקשר למה שכתבת על חשמל ומכונית בשבת, את צריכה להבין שזה לא דברים שהיו בזמן מתן תורה ולכן התורה גם לא אסרה אותם. רבנים שלמדו את הנושא בעיון גדול, בין הנושא ההילכתי ובין הנושא הטכנולוגי יכולים לקבוע אם דבר זה אסור בשבת או לא גם אם הוא לא נכתב במפורש בתורה.
  ואגב האישה שפגשת בטוח לא מצליחה לעמוד בכל המצוות שכתובות בתורה אם היא לא מקיימת לדוגמא את המצווה של "ועשית ככל אשר יורוך" שזה אחת ממצוות העשה בתורה , ואת מצוות "לא תסור מכל אשר יורוך" שהיא מצוות לא תעשה מן התורה.

  אם משהו לא היה ברור או שלא התייחסתי אליו את יכולה לכתוב לי כאן.

 5. הערת אגב הגב

  מה זאת אומרת למה אנחנו מקשיבים למה שאיזה רבי אמר? יש מצווה כזאת, "ועשית ככל אשר יורוך". זה למה אנחנו שומרים שבת הולכים בצניעות ועוד – ככה ה' רוצה שנתנהג.
  למה אם אנחנו מקיימים את רצון ה' אנחנו חרדים? לכי להגדרה, חרדי זה מלשון "חרד לדבר ה'"
  בבקשה

 6. לא מזדהה (נראלי אני מחליפה תשם לאוהבת לנאום🤣) הגב

  איזה שטויות שטויות שטויות, אין לי זמן עכשיו אבל בקצרה, האישה הזאת באמת חושבת שהגדרים האלו זה סתם?1 משהוא שאיזה בנאדם שלא יכול להמציא?! ממש לאאאאאאאא!!!!!!!!!!!! זו תורה למשה מסיני!!!
  ואת יודעת מה? גם אם היא לא מאמינה שזה אמת, מה, את באמת חושבת שאת יותר חזקה מחז"ל??!!! הם היו צדיקים קדושי עליון!! והם אלו שקבעו את הגדרות האלו! מעצמםםםםםםם!!!!!!! כי הם ידעו למה הם מסוגלים ולמה בני האדם מסוגלים!!!! את חושבת שאת יותר חזקב מהם??? שאת מסוגלת והם לא?! ממש לאאאא!!!
  ולגבי האנשים חלשים, זה אנחנו שחלשים, זה היצר הרע שלנו שחזק נורא נורא!!!!!!!! הם לא אנשים חלשים, הם אנשים שמקשיבים למי שיודע יותר טוב מהם מה היכולות שלהם ולמה הם מסוגלים וקובע להם גדרים לפי כוחן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  את חושבת את עצמך ליותר חרדית? כשאת אפילו לא מקיימת את המצוות הפשוטות בלי כל הגדרים?! מה זה הקישקוש הזה? זה נשמע לגמרי מצטדק ומתחמק מאחריות….
  וואי יש לי עוד מלא מה להוסיף אבל אני לא יכולה אז אני אחזור אחר כך בעז"ה (למערכת בבקשה תעלו את זה היו לי הרבה תגובות שלא עלו…) וסליחה אם יצאתי תקיפה, תמיד אני ככה כשאני נתקלת באנשים אמממ איך נקרא לזה? מצטדקים ומתנערים מאחריות…

 7. כנרית בחדר הגב

  מאמין – כן.

  אבל כדי להביע את האמונה (והאהבה) – צריך לפעול.
  ולפעול, זה אומר לקיים את המצוות וההלכות שה' נתן ונותן לנו כל רגע מחדש ע"י מורי ההלכה שלמדו ונסמכים על דברי קודשי עליון שידעו מה קורה בשמים, ומה יפעל את פעולתו.

 8. אלי הגב

  לא! לא! לא!
  בואי אני יגלה לך משהו: בסך הכל, האישה הזאת עושה את מה *שנראה* לה, את מה שהיא מבינה בשכל הפצפון שלה.
  ביהדות יש עניין של קבלת עול, גם כשאני לא מבין אני מקיים מצוות. ביהדות יש חובה להקשיב לרבנים. וגם רבנים- הם לא ממציאים דברים בעצמם אלא הולכים לפי כללים מאוד מדוייקים של ההלכה או רוח הקודש (וזה כבר קשור לעניין של אמונה).
  לעבוד את ה' באמת זה לעשות גם את מה שאני לא מבין. את מה שנראה לי שולי ולא חשוב.
  חרדים לא מחמירים סתם. הם עושים את זה לפי דעות בהלכה לא לפי ראיה אישית.
  ולמה ללכת על הדעה המחמירה? תחשבי שיש לך בבית מרפסת. ברור שאת תשימי גדר גבוה ואם לא בשבילך אז בשביל הילדים שלך. ההחמרות הם כדי לשמור עלינו וברור שאנחנו חלשים, מישהו כאן חי באשליה שאין שום דבר קשה בשמירת תומ"צ?!
  יש סיפור על קיסר צרפת והצאר הרוסי שנפגשו אחד עם השני והתווכחו למי יש חיילים יותר נאמנים. הם עמדו על גג בניין גבוה. קיסר צרפת ניגש לחייל צרפתי ואמר לו "למען הממלכה, קפוץ עכשיו מהגג". שאל אותו החייל "איך זה מועיל לממלכה?". הצאר הרוסי ניגש לחייל רוסי וציווה עליו "למען הממלכה, קפוץ עכשיו מהגג". שאל אותו החייל "מאיזה צד?"…
  החייל הצרפתי מנסה להבין בשכל ועושה רק אם נראה לו נכון והולך ביחד עם האינטרס האישי שלו. לעומת זאת לחייל הרוסי יש אמון מוחלט בצאר והוא מיד עושה כל מה שאומרים לו.
  לסיכום: אם מבינים מה ולמה זה לא חכמה לעשות, זה פשוט לעשות את מה שנראה ומועיל לי. ההתמסרות האמיתית היא דווקא כשלא מבינים!!!!

 9. שוקולדית הגב

  אני לא כ״כ מסכימה כי באמת מה היא הולכת עם מכנסיים ולא מדליקה אש בשבת? ולא מדליקה את האור? ולא פותחת את המקרר כשהאור דלוק?!
  זה איסורים מהתורה!!
  אם היא לא עושה אתזה דברי איתי

 10. פלונית פולנייה הגב

  "אני מאמין בלב". משפט יפהיפה.
  ולא מחייב בכלל.
  אסור לנו לשפוט שום אדם ויכול להיות שיש אנשים שלמרות שחיצונית הם נראים…-הם הרבה יותר חזקים ממני.
  אין לי למנות לך א', ב', ג', וד', למה היא טועה.
  אבל היא טועה, זה בטוח.
  אני דיי בטוחה שה' רוצה את הלבוש הצנוע שלי.
  לומר שזה ציבור שלם שלא יודעים להיזהר משטויות זה קצת נשמע עקום ותירוץ למה לא להראות כמו שצריך.
  לדעתי.

 11. דגל הגב

  לא מסכימה עם הפוסט הזה סליחה🤭

 12. racheli הגב

  אני מסכימה שאדם שלא נראה חרדי יכול להיות יותר חזק מבחינה רוחנית מאדם חרדי וכן להפך.
  אבל לא בגלל הסיבה שכתבת.
  בכלל לא.
  אלא בגלל הסיבה הפשוטה שלבוש לא תמיד קובע.
  אפשר לראות אדם שנראה רב מכובד עם כל הסממנים אבל בפנים הכל רקוב וכן להפך.
  יאללה הצלחוות

 13. זה בדוק הגב

  לא. קודם כל מנהג ישראל תורה הוא!!! ותקראי את המשפט הזה שוב ושוב עד שיחקק.
  וכן-מה שהרבנים קובעים-הלכה!!! הלכה בפירוששששש
  לא דאורייתא. דרבנן.
  ומי שמזלזל בזה-בדיוק כמו הקראים.
  רק תורה שבכתב.
  לא תורה שבע״פ, שזה בעצם ההלכות משניות כו׳…
  תלמדי ילדה תלמדי ולא יהיה לך שוםםם שאלה מבטיחה!!! ממליצה על חברותא עם אותה אחת שעוד לא שומרת תומ״צ לעת עתה…

 14. ספרינגפילד הגב

  וואוו לא יודעת למה אבל ממש צחקתי מהשאלה הזאתי🤣🤣🤣🤣🤣
  מה זה למה צריך???
  כי ככה הקב"ה ציווה אותנו!!
  כי ככה כתוב בהלכה!
  אין דבר כזה להתגמש עם ההלכה.

  ולגבי שאלתך.
  אם היא כל כך מאמינה, אז למה היא לא צקיימת את מה שה' אומר?
  למרות שזה נראה לה די שטותי. ולא הכי אי אי אי.
  היא צריכה להאמין בלב שלם!
  וללכת איך שה' אומר. כי ככה ה'ציווה!!

 15. מישהי אחת הגב

  מזה לעשות את מה שה' אומר?
  ללכת קצר? לא בצניעות? לנסוע בשבת?
  יש מצוות מדאורייתא יש מדרבנן.
  שבזה שאת עושה מצווה מדרבנן – את מקיימת 2 מצוות מדאורייתא!
  איזה?
  "לא תסור מן הדבר אשר יגידו לך ימין ושמאל"
  "ועשית ככל אשר יוריך"
  בכל דור, יש גדרים וגזרות שהחכמים\רבנים\רביים גוזרים בציבור.
  עכשיו זה לא החרמות, הידורים, שזה אפשר להגיד על מנהגים, לדוגמא חב"ד בפסח, שאם תרצי אני יפרט גם עליהם למה (בקצרה, כי אנחנו אוהבים את ה' ורוצים לעשות לפנים משרת הדין) זה גזרות ותקנות שנהיו מצוות מדרבנן!
  (טוב על נסיעה בשבת וחשמל זה נכנס לאותו מצווה – מוקצה אם אני לא טועה. כלומר זה לא שיש אלפיים מצוות דרבנן בגלל שאסור להדליק אור-גז-מכונית..)
  זה לדוגמא כל הנושא של חשמל, שלא היה אותו בזמן מתן תורה, אז בעקבות מה שנאמר במתן תורה, הרבנים והחכמים פסקו הלכה מה לעשות עם חשמל ממתי שהומצא עד היום והלאה..
  ודרך אגב, כל מה שסוג של חודש אפילו עד ימיינו, ניתן למשה בסיני!
  טוב זה באמת נושא לשיעור שלם, אבל ניסיתי לתמצת את הרעיון

 16. 😃 מקלות בגלגלים 😃 הגב

  אממממ
  סורי על הבוטות אבל זה נראה ממבט ראשון שטויות ברוטב עגבניות וממבט שני ומעמיק יותר אז השטויות הן ברוטב פטריות ובתוספת מלא פלפל שחור וחריף(🤮) ועוד תבלינים מהסוג הזה שאשכנזים כמוני מתרחקים מהם;)
  חחח טוב סתם הגזמתי
  אבל רציני עכשיו גם הגדרות ששמים בכביש צר שנמצא על צלע הר הוא בשביל הפחדנים והלא יצולחים שחוששים ליפול??
  האמיצים והחזקים לא צריכים אותו הם לא מפחדים ליפול (אולי הם גם חושבים שהם לא יכולים ליפול???)הרי הוא נועד בשביל רק הפחדנים לא? אלו שמפחדים ליפול??
  זה נראה לי דיי אותו דבר….

 17. אממ הגב

  אם ממש רוצים,
  קל למצוא תירוצים לעשות את מה שמתחשק לנו.
  האישה הזאת מסכנה, עושה מה בא לה ובטוחה שעושה את רצון ה'…
  נו נו שה' יעזור לה.

  יש לי מה לענות על שאלותיה המחכימות, אבל מאמינה שכבר ענו פה על הכל. (לא קראתי את התגובות, רק רפרפתי)

  אז אם נותרו עוד שאלות, תשאלו אולי יהיה לי מה להוסיף 😉

  • לא מזדהה (נראלי אני מחליפה תשם לאוהבת לנאום🤣) הגב

   לא בטוחה שהיא באמת בטוחה שהיא עושה את רצון ה'…. ולכותבת הפוסט וכל מי שמסכימה עם האישה שבפוסט, תעברו פה על התשובות, אם יהיו לכן עוד שאלות, יש פה מספר נכבד של עונות (ואני אשמח גם להרחיב את התשובה שלי:) אם יהיה צורך….) בהצלחה!!

 18. מאן דהו הגב

  אוקיי, אז ככהה
  אני ממש לא רוצה לפגוע בך ובה, אבל נדהמתייי
  זה פשוט שטויותתתתת!
  לדעתי זה סתם תירוץ בשבילה לא לקיים חלילה תורה ומצוותת, אז היא מנסה לספק לעצמה תירוציםם
  לא מספיק להאמיןן, צריך גם ליישםם
  אם את אמינה שה' הוא אלוקים, אז למה את לא מקשיבה לא?
  די נדהמתי מה שהיא אמרהה

 19. שוקולד שפרלינג 🍫 הגב

  היי… היא לא הבינה נכון…
  מה שרשמת שההידורים וההוספות תולדות וכו וכו זה רק לסייג רחוק וזה… זה נכון, אבל לא מדויק…
  כל החידושים והתורות שהתחדשו בעולם נאמרו במתן תורה!! החל מהנביאים וכלה בווארט שאמרת בשולחן שבת…
  החל מהתולדה של מלאכת 'לש', וכלה בהידור שלקחת על עצמך שבוע שעבר לשמוע רק ניגונים…
  הכל הכל נאמר במתן תורה.. ככה שזה ממש 'הלכה למשה מסיני' לא רק סייג רחוק לאנשים חלשים…
  וחוצמזה, סליחה מכבודה של הנערה הלז אבל הרבי "קצת" יותר צדיק ממנה, נכון?
  "קצת" יותר…
  ולמרות זאת הרבי מקיים את כל הפרטי פרטים של הלכה ואת כל ההידורי הידורים הכי מחמירים,
  ןתאמיני לי, הרבי הכי לא צריך את את הסייגים והגדרות האלה.

 20. לא מזדהה (נראלי אני מחליפה תשם לאוהבת לנאום🤣) הגב

  אוףף לא יפה!!!!!!!!! אני ציפיתי לפוסט פעיל ומלא אקשן!! (ונאומים כמובן…) ואין פה אף אחת שמביעה דעה אחרת! יאללה בנות לא להתביישששששששש🤣

 21. מומו הגב

  אני אגיד לך מה.. אני לא מסכימה עם מה שהיא אמרה לגבי ההלכות וזה.. אבל זה נכון שלפעמים אני עומדת מול אנשים שלא שומרים מצוות ונפעמת מול האמונה שלהן..
  יש לי קרובת משפחה שמבחוץ היא נראית הכי לא קשורה לה'.. במילים עדינות..
  אבל פתאום כשאת מדברת איתה את פשוט רואה מולך אישה עם אמונה חזקה ..שכל מילה שניה שלה זה בעז"ה ומילות אמונה.. היא גם מדברת איתי חסידות, שזה בכלל הפתיע אותי.. מתחילה להגיד לי מושגים וזה… אני פשוט עומדת מולה נפעמת…
  היא גם הייתה המומה ומאוד כאב לה שלא פתחו את הבתי כנסיות.. 'זה הדבר הראשון שהיה צריך להיפתח, לא מסעדות וכדורגל..'- כדבריה.. מה אני אגיד לך.. נדהמתי..

  • ... הגב

   עצם הנשמה והאמונה בוערת אצל כל יהודי.
   ועדיין זה לגמרי לא מספיק.
   איך אמרו חז"ל…
   "המעשה הוא העיקר"!
   בואו לא נשכח את זה גם לעצמינו…
   מתקשה להבין בנות שלומדות שיחות ומאמרים ומדברות על הרבי ובפועל עושות מה שהן רוצות… סליחה..

   • מומו הגב

    ברור שהמעשה הוא העיקר..
    וגם אני לא אוהבת בנות שכל היום לומדות שיחות ובתכלס לא עושות עם זה כלום..
    אבל לא זאת הייתה כוונתי.. האישה שכתבתי עליה היא לא דתייה, לא גדלה בבית דתי.. אז אי אפשר לשפוט אותה. ואני בתור מישהי מהצד מאוד התפעלתי מהאמונה החזקה שלה..

  • אלי הגב

   אם היא באמת הייתה מחוברת אל הקב"ה- היא הייתה רצה לעשות כל פרט ופרט שהקב"ה אומר לעשות…
   זה מאוד נפוץ בדתי לאומי- אנשים באמת מחוברים לה' בפשטות אבל בתכלס הולכים לא צנוע (לפי הלכה בסיסית). הקשר הזה לא מספיק חזק ואמיתי כי הוא לא מחייב!!
   זה כמו שתהיה לך חברה מאוד מאוד טובה. אם היא חברה באמת טובה שלך, כשתבקשי ממנה עזרה ברור שהיא תעזור לך בשמחה. אבל אם היא אומרת לך "תקשיבי, אני חושבת שאת לא צריכה ללמוד למבחן הזה בכלל ולכן אני לא הולכת לעזור לך". אם מישהי הייתה אומרת לי ככה הייתי חושבת לעצמי 'מה נראה לילדה הזאת? היא פשוט לא מבינה שהיא לא מבינה אותי!! מילא שתגיד אני לא מבינה אותך אבל תקבל אותי ככה, אבל כזה זלזול?!?!'
   בקיצור- אנחנו צריכים להאמין בקב"ה. לסמוך על זה שמה שהוא אומר- ברור(!!!!) שזה הדבר הכי טוב בעולם לכל יהודי באשר הוא יהודי אפילו אם אנחנו לא מבינים את זה בשכל הקטן שלנו.
   אם אני עושה רק את מה שנראה לי ואת מה שאני מבין זה פשוט לעשות את זה לאינטרס אישי.
   קבלת עול זו ההתמסרות האמיתית לקב"ה.

 22. בין ההרים הגב

  תאמת?
  אני מסכימה עם אותה אישה.
  לא שיכנעו אותי התגובות , וקראתי!
  לעשות מה שכתוב בתורה בלי ההתערבות של הרבנים

  • אלי הגב

   בין ההרים רבנים זה עניין קצת שונה.
   בטח הביאו לך הרבה הסברים על למה צריך רבנים ולמה רק גברים וכל מיני כאלה. אני רוצה להסביר לך משהו אחר:
   תגידי, את מבינה איך זה יכול להיות שחשמל- שזה כלום- יכול להניע דברים עצומים?? איך חשמל יכול לעבור על חוט? איך יכול להיות כזה דבר שקוראים לו אנרגיה אבל הוא בכלל לא ממשי?
   חשבת פעם איך זה הגיוני "סכום שטחי הריבועים, הבנויים על הניצבים במשולש ישר-זווית, שווה לשטח הריבוע הבנוי על היתר" (משפט פיתגורס)??
   לחלק מהדברים האלה יש הסברים. אם אני אלמד ואנסה ואשקיע- יש סיכוי שאני אבין. אבל יש דברים שגם אם אני סכום שטחי הריבועים, הבנויים על הניצבים במשולש ישר-זווית, שווה לשטח הריבוע הבנוי על היתר" אני לא אצליח להבין אותם…
   יש דברים לא ברורים בעולם אבל את סומכת על אנשים חכמים שאם הם גם חושבים ככה אז זה אמור להיות נכון, ופשוט מהניסיון שלך במציאות את רואה שבאמת יש כזה דבר חשמל ובאמת משפט פיתגורס עובד אז סביר להניח שזה נכון.
   פשוט מאוד- יש. דברים. שאנחנו. לא. מבינים.
   יש דברים שהשכל שלנו קטן מלהכיל.
   זה מעצבן לדעת שאנחנו מוגבלים. שיש דברים שהם מעל הרמה שלנו. אבל זו המציאות, ואיתה צריך להתמודד.
   אני מאמינה שאם הקב"ה ברא את העולם בדיוק כמו שהוא ברא, ונתן לנו את התורה בדיוק איך שהיא, ואמר לנו להקשיב לרבנים, ואמר לנו שנשים צריכות להיות בצניעות, ונשים לא יכולות לעשות דברים שגברים כן, אם הקב"ה עשה את זה כך- אז ברור שזה הדבר הכי טוב והכי נכון בעולם לכל יהודי!!!!! אפילו אם אני לא מבינה את זה בשכל הקטן שלי.
   יש סיכוי שאני אצליח להבין חלק מהדברים האלה אם אני אנסה, ויש סיכוי שלא, בכל מקרה ברור לי שזה אמת וזה טוב שיש רבנים, ויש צניעות, ויש איסורים. אני מ-א-מ-י-נ-ה. וזה בדיוק גם כשזה לא מסתדר לי עם השכל וההיגיון.

  • לא מזדהה (נראלי אני מחליפה תשם לאוהבת לנאום🤣) הגב

   בין הרים יקרה, היו שניסו לעשות את זה לפנייך, קראים הם קאו לעצמם, הם טענו שהם היהודים האמיתיים, הם ניסו להפיץ אץ השיטות שלהם בקרב היהודים. זו בדיוק היתה הטענה שלהם. יש תורה, ואותה אמנם צריך לקיים, אבל בלי כל הציווים של הרבנים! כל אחד יעשה כפי הבנתו…
   את יודעת מה היה בסוף? הם לא הצליחו, הם אמנם נשארו כאילו עד היום אבל… גם להם היום יש חוקים ברורים, יש להם הלכות והחמרות וכו' וכו' ההבדל ביננו הוא שלנו יש החמרות אמיתיות, עפ"י גדולי עולם, ולהם יש החמרות שהמציאו אנשים שלא ראויים לשאת אפילו בתואר רב…
   מבינה? הם לא הצליחו! וכל מי שהולך בדרך הזו סופו לאבדון רוחני…
   יש אינספור דוגמאות בתנ"ך על אנשים שניסו לפרש את התורה לפי הבנתם, ואיך נאמר את זה בעדינות? לא הצליחו.
   קחי לדוגמא את ירבעם בן נבט, הוא ניסה לפרש את התורה לפי הבנתו ואמר שבתורה כתוב שחג הסוכות בט"ו לחודש של זמן הקציר, אז אם כן, הוא אמר, למה שלא נעשה את סוכות בתשרי? הרי גם שם אוספים את הקציר! ולא חושת שאין מישלא יודעת שהוא היה רשע גדול ולא נחל ונרצח וכו'…
   בין ההרים, מתי לדעתך עושים את סוכות? לא כתוב את זה במפורש בתורה! איך קבעו את החודש בעבר? על פי בית דין! שהוא המחליט! את יכולה להבין מה היה קורה אילו לא היה את הרבנים?!
   את אומרת לעשות רק מה שכתוב בתורה וזהו,אם כן, אל תשמרי את חנוכה ופורים, ואל תאכלי רימון בראש השנה, ושאבא שלך יניח תפילין באיזה גודל צורה וצבע שהוא רוצה וגם בין העיניים ממש! אין מצוה בכלללל התורה שאפשר לקיים אותה רק לפי התורה בלי פירוש כלשהוא! אם זה השולחן ערוך, הרמבם, הרבי, וכו' וכו', לא חסרים לנו פוסקים.. תנסי רגע לשער מה היה קורה לעם שלנו אם כל אחד היה עושה מה שהוא רוצה!!!!!! את רוצה עוד דוגמאות? אני אביא לך, את רוצה הוכחות מהתורה?- כל אשר יורוך… אבל תנסי רגע לחשוב איך היהדות היתה ניראית אם כל אחד היה מפרש איך שהוא רוצה!! זהלתא היה מחזיק! אפילו הקראים לא החזיקו………

  • נבטי חמנייה הגב

   אין כזה דבר כי חלק מהתורה זה להקשיב לרבנים אז אם את לא מקשיבה לרבנים את לא מקיימת את התורה.

   ואגב, בין ההרים איכשהו את מביעה את הדעה הזאת בכל פעם שעולה פוסט בסגנון, יש לי הרגשה שאת לא באמת חושבת את זה אלא פשוט מאוכזבת ממשהו או מישהו בציבור החרדי ולכן כל פעם שיש שאלה כזאת את אוטומטית נגד. תחשבי לעצמך אם זו באמת הדעה שלך או שאת מביעה דעה נגדית בגלל סיבה חיצונית.

  • נבטי חמנייה הגב

   ולא היה בכוונתי להתקיף סורי אם זה נשמע כך, אני אומרת את זה ברוח טובה

 23. התשובה לכותרת - לא הגב

  כי אם הוא חרדי – אז הוא חרד לעשות עבירות ולא יראה חילוני, אלא קדוש – כיאה לציווי המפורש בתורה "קדושים תהיו"

  • נבטי חמנייה הגב

   התשובה לכותרת היא שהאדם יראה לעיניים וה' יראה ללבב אנחנו אף פעם לא יכולים לשפוט ולדעת מה יש לאדם בלב.
   אבל סתם ככה הכותרת מכלילה מאד ומתייחסת רק לפרטים פרטיים

   • התשובה לכותרת - לא הגב

    ובכל זאת אדם חרדי, לא יכול להראות חילוני.
    זה פשוט סותר את עצמו…
    לא מדברת על איך שאנחנו שופטים, אלא על איך שהאדם מציג את עצמו.

 24. * הגב

  תגידי את חושבת שמה שכתבת זה נכון?

 25. (שם בדוי) הגב

  "אבל אני (אותה אישה אומרת) שמסוגלת לעמוד במה שה' ציווה – לא צריכה את כול הגדרות וההחרמות…"

  בנביא מלאכים א' מספר לנו על המצוות המיוחדות למלך וששלמה המלך עבר עליהם.
  מהם?
  – לא יהרבה לו סוסים.
  – לא יהרבה לו נשים.
  …..
  למה שלמה עבר עליהם?
  כי התורה מסבירה טעם מצוות אלה והוא חשב שמכיוון שהוא מאוד אוהב את ה', לא ישפיע עליו…
  למשל לא יהרבה לא סוסים כדי שלא ילכו למצרים ששם נמצאים הסוסים הטובים ביותר!
  מזה שלמה חטא!

  מכאן אנחנו לומדים שצריך לקיים את כל המצוות גם אם אנחנו חושבים שהסיבה להלכה זו לא קשורה אלינו.

  (סורי, לא התכוונתי לתת שיעור בנביא🙈🙈
  אבל כדי שתביני שאין דבר כזה "לא צריכה את כל ההגדרות…" אנחנו צריכות לקיים את זה לא משנה מה!!! )

 26. חצאית פליסה הגב

  סורי אבל נשמע לי ממש מנסה להצטדק
  ולגבי שאלה ששאלת בסוף אז כן יש גם מלא אנשים שלא מגדירים את עצמם חרדים והם מאמינים בה'
  אין ענין לבדוק מי יותר ממי כי אנחנו לא באמת יכולות לדעת את זה

 27. שוקולד שפרלינג 🍫 הגב

  ברור שיכול להיות שיש אנשים לא דתיים (לע"ע) שמאמינים בה' בצורה הכייי חזקה שיש ואולי אפילו זה יכול להראות שהם מאמינים יותר מחרדים-חרדים…
  אבלל
  וכאן האבל הגדול… כל עוד הם מאמינים "בלב" ולא מורידים את האמונה החזקה הזו למעשים-יש להם פגם באמונה!!
  אחרת.. הם היו צריכים לחשוב בהגיון :" רגע, אני מאמין בה', למה אני לא עושה את מה שהוא מצווה?" ואם הם לא חושבים ככה, או יכול להיות שהם חושבים אבל בפועל-כלום… יש להם פגם באמונה!
  ילדה בת 13 שעושה דברים מתוך קבלת עול-מתוך אמונה שמה שה' אומר זה מה שעושים והיא מאמינה שזה הכי טוב בשבילה-היא יותר מאמינה מאותה אחת שכל היום אומרת בעז"ה, ב"ה, ה' יעזור וכד'…

 28. בינונית בפוטנציאל הגב

  קוראים לאנשים שחושבים ככה קראים
  וזו אפיקורסות גמורה

  • פנדורה הגב

   תדמייני מרחב בטבע שיש בו הרבה מהמורות, בורות ותהומות.
   לאנשים שגרים במרחב הזה יש מטפחת שקשורה לעיניים.
   קשה, יותר נכון בלתי אפשרי שלא ליפול כשאין גדרות!!!
   רק לחכמים ולצדיקים, שלהם לא קשורה מטפחת לעיניים, יש אפשרות להזהיר את האנשים "הפשוטים" ולקבוע גדרות.
   אני לא יודעת אם האשה שאת מדברת עליה כבר נפלה לא עלינו😖
   אבל היא לוקחת סיכון עצום!
   מקווה בשבילה שתצא משם, וכמה שיותר מהר.

 29. 📌איילולי 👥⚓ הגב

  יש המוןןןן אנשים שלא שומת"צ והם מאמינים פי אלף יותר מחרדים.
  בקשר לשאלות שלה… אני חושבת שמה שדרבנן אסרו/קבעו צריך לשמור. אבל כל מיני דברים שרבנים בדור שלנו…. זה קצת יותר מידי החמרות לא מוצדקות לפי דעתי..(עיין ערך ג'ינס וכדו'

 30. מאן דהו הגב

  בנות כאן כתבו שיש הרבה אנשים לא שומתצים שהם מאמינים יותר מאנשים חרדים באלוקים..
  חברהה, שכחנו משהוו, לא מספיק להאמין באלוקים!!!!!!!! נקודה!
  זה כמו שאדם יגיד למלך של הארץ שלו:אני מאמין בל, אני יודע שאתה המלך, אבל אני לא מקיים את החוקים שלך, כי לדעתי מספיק לי להאמין בך"

  זה לא דבר נכוןןןן!
  לא מספיק להיות "יהודים בלב"..
  ברור שזה גם דבר טובב, ועצם העובדה שמאמינים כבר מועיל, אבל לא מספיקק
  ובקשר למה שכתבו כאן כמה בנות לגביי רבנים, שלפי דעתן לא צריך להקשיב לרבנים ומספיק לקיים את מה שכתוב בתורה אני רוצה ענות: סורי אם זה נשמע מתקיף מדי, אני פשוט מאד מאד נסערת ממה שבנות כתבו כאן:
  משום מה זה מדי מזכיר לי את הקראים שאמרו שמספיקה להם התורה שבכתב והם לא צריכים את התורה בע"פ!
  לא שאני חס ושלום משווה אותכן אליהם, אבל הרעיון נשמע לי זהה!!
  מה שהרבנים אומרים זה חשוב מאדד!!
  כמו שמבחינת הההלכה חובה עלינו לקיים גם מצוות מדאורייתא וגם מצוות מדרבנן באותה מידה!, ככה עלינו להקשיב לכל הרבנים מתוך קבל עול מוחלטתת
  כי מי אנחנו שנגיד שאנחנו מבינים יותר מהרבנים!

 31. רחלי הגב

  הבעיה במכנס היא שהוא צמוד ורואים את צורת הרגל

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?