שונה

מכירות את זה שקבוצה מדברת על נושא ונראה שמעניין להן וכשאת מתקרבת הן פתאום משתתקות ומסמיקות??
לא נעים נכון??
לי זה קורה הרבה… אני גרה בשליחות (אומנם בארץ, אבל במקום נורא ירוד מבחינה רוחנית וחסידית) ויש לי חברות מקורבות/ בנות בכתה לא מבתים חב"דים ואני מתחברת אליהן כי ככה חונכתי בבית לקרב כל אחד. אז יוצא המון פעמיים שהן מדברות על נושא לא מתאים (סרט, שיר, אופנה חדשה והכל לא על טהרת הקודש) ואני מתקרבת ואוטומטית הן משתתקות או שמישהי מסננת משפט "שושנה פה, לא מתאים לדבר על זה" או משהו כזה ולי זה לא נעים, ואני אפילו נפגעת. מה אני פחות חשובה מהן כי אני לא 'מבינה' בנושאים האלה?? אני יודעת שזו מחשבה תינוקית… אבל זה לא עוזר לי בהרגשה, מוח ולב הם שתי דברים נפרדים וכמה שמוח מנסה להיות שליט על הלב זה קשה… לפעמים אני אפילו מצטרפת אליהן לשיחה שהן הפסיקו לפני רגע כדי להראות להן שגם שושנה החסידית מבינה בדברים האלה… אני יודעת שזה לא ראוי אבל אני לא מסוגלת אחרת… מה אפשר לעשות כדי להרגיש אחרת?? כדי לנהוג אחרת?? ואיך עדיף בכלל להתנהג במקרים כאלה??

התשובה שלך חשובה לכולן:

הוסיפי את התגובה שלך:

11 תגובות
 1. שליחה הגב

  וואו איזו שאלה לא פשוטה בכלל.
  זוכרת את עצמי במצבים מאוד דומים :).
  אבל תחשבי רגע לעצמך, הן רואות בך שליחה ודוגמא, נכון? כך זה נשמע…
  אז לכאורה, זה אמור להחמיא! זה אומר שלרבי יש נחת ממך! ואם הן לא מרגישות בנח לדבר לידך על נושאים לא מתאימים, סימן שאת עושה את תפקידך כשליחה כראוי!
  את צריכה לשמוח שבזכותך הן משנות נושאי שיחה ולא ממשיכות לדבר על דברים פחות מתאימים.
  אני מבינה את ההרגשה הלא נחמדה. אמרתי לך שזה מזכיר לי את עצמי 🙂
  אבל אם תזכרי שאת שליחה ובשביל מה את כאן בעולם, תרגישי גאווה.
  וגם אם את לא כזו תמימה כמו שהן חושבות, לפחות אל תאבדי את התמימות שעוד בטוח יש לך 🙂
  הצלחות!!!!

 2. #נורמלית הגב

  מבינה אותך לגמרי. הבעיה היא בחשיבה שלך. לחברות שלך אכפת ממך, והן שומרות עלייך מתוכן שאת לא רוצה להיחשף אליו. אז את צריכה להזכיר לעצמך, שהתוכן הזה *באמת* לא מתאים לך. ואם לא מתאים- לא מעניין. וזהו.

 3. חנה הגב

  קודם כל זה מראה שהם מעריכות אותך ומבינות שמה שהם עושות ומדברות לא מתאים ל'שושנה החסידית'. וזה דבר מאוד יפה. לפי דעתי הם ממש עושות לך טובה וגורמות לך לא להתקלקל ח"ו מהם. את אמורה להראות להם את הגאווה החסידית שלך ולא להראות שאת מבינה בדברים שהם מדברות!
  במקום זה את יכולה להעלות נושאים מעניינים לדיון וככה תרגישי שגם את מדברת איתם על דברים שגם מעניינים להן וחשובים להן ואולי כך תוכלי להרגיש יותר בעניינים.
  זו רק דעתי ומקווה שעזרתי:)
  בהצלחה ענקיתת

 4. חנה הגב

  יש לי למשל כמה חברות שהם פחות חסידיות וקצת קשה לי בקטעים מסויימים לבקש מהן להפסיק עם השיר הזה וכד.. וגם אם מבקשת הן לא ממש קולטות למה.. הרי זה זמר דתי ומה הבעיה.. לכי תסבירי להן.

 5. חנה הגב

  לכן תשמחי בזה שהחברות שלך מכבדות אותך ונמנעות מלדבר על דברים לא מתאימים בפנייך:)

 6. מישהייי הגב

  ווואיי כלכך אני…זה נטו להראות שכן אזמה אם אני נקראת חסידית? אני 'מבינה' גם בדברים האלה!
  ולאיודעת…זה לאו דווקא נכון וטוב..

 7. אוהבת את כולם הגב

  ואוווו מבינה אותך!!
  כי גם אני לפעמים במקום הזה, תאמת לא בדיוק אותו דבר, כי חברות שלי לא משתתקות, פשוט מדברות, אבל אני מעצמי בוחרת להראות להם שוואלה זה לא מתאים לי, אני לא מדברת על זה!!
  אני חושבת שהכל זה הגישה שלך בראש, כי את יכולה לראות את זה בקטע שהם משתתקות כי כאיחו את לא ברמה שלהם וזה, אבל את יכולה לקחת את זה בקטע שכן, את יותר חסידית, והם יודעות את זה, אולי גם מכבדות את זה ולכן משתתקות ולא מדברות לידך על דברים שלא מתאימים, ואז בכלל מעולה כי את יכולה לבוא ולפתוח שיח עח משהו מעניין, ובעצם את צריכהל הרגיש גאווה!! כי את לא ברמה שלהם!! את רמה מעליהם!!
  תראי להם מה זה חסידה, מה זה שליחה, מה זה אושר וגאווה שזכית!!!

 8. חיה בסרט הגב

  וואי אולי תסתכלי על זה בתור: "הן הפסיקו לדבר על הנושא הלא ראוי הזה בזכותי" ולא "בגללי" ואם תראי את זה בתור זכות, לא תעלבי ולא תרצי להידמות להן… זה מה שאני עושה במקרים מהסוג הזה.. 🙂

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

מה ללמוד??

האם כדאי לי ללמוד תיכנות בסמינר אפילו שזה קשההההההההה יש לי קטע כזה… על גננות ומקצועות כאלו שאולי זה פשוט מידיי (תקנו אותי עם אני טועה)

איפה את בתמונה?

כשמישהי פוגעת בחברה שלך/בילדה מהכיתה שלך/בשכנה שלך או סתם מישהי מהרחוב, איפה את בתמונה?

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?