חברות התלויה בדבר

היתה לי חברה ממש טובה, הקשר נוצר לפני בערך שנתיים וחצי ומאז לא הפסקנו להנות יחד. היינו פתוחות, צחקנו ועשינו מלא דברים ביחד. השנה הבנתי שעשינו הרבה דברים ביחד אבל לבד, רק שתינו וזו היתה הבעיה. התחלתי להבין שעם כל ההנאה בחברה הזו פספסתי חברות ישנות אחרות שנמאס להן שנהייתי פתאום סנובה עם עוד משהי והן התחילו פחות להיות איתי וכבר כאילו ניתקו קשר ניסיתי קצת להתקרב ופעם אחת במפגש כיתתי תפסתי מישהי לשיחה החברה ה"טובה" שלי נפגעה קשות… רציתי להסביר לה שזה לא משהו נגדה שסתם נהנתי לדבר איתה אבל היא אפילו לא נסתה להקשיב. כעסתי עליה עצבן אותי שהיא לא נותנת לי מרחב כל המפגש היא לא השתתפה והרגשתי קצת אשימה, אולי אני לא בסדר… מאז כבר כמה חודשים אנחנו לא בקשר. היא רוצה לחזור אני יודעת את זה, היא מנסה לרמוז לי את זה כל הזמן. עכשיו הקשר עם החברות הישנות חזר כמעט בשלמותו אבל קשה לי… אני אוהבת אותה אבל מפחדת לנסות להשלים ואז הקשר הנורא הזה יחזור. חסרה לי חברה טובה ואני מתגעגעת אליה איך אני יכולה ליצור את הקשר מחדש שיהיה בריא וטוב?.

התשובה שלך חשובה לכולן:

הוסיפי את התגובה שלך:

6 תגובות
 1. מקושרת הגב

  חשבת על זה שכשאת נהנית היא נשארת לבד?
  מניחה שהיא ממש לא נהנית בזמן הזה…
  אז אולי פשוט תכניסי גם אותה לעניינים אם באמת היא חשובה לך.
  אלא אם כן נראה לך שהיא לא רוצה או משהו ואז (ותמיד) מה שיעזור זה שתסבירי לה בכנות מה הולך כי היא רואה את זה מהצד שלה וזה בהחלט פוגע.

 2. מקושרת הגב

  דרך אגב לא אהבתי את התיוג.
  קשר של שתיים בלבד לא מחייב שהוא בעייתי.

  • חתולה עצבנית הגב

   קשר רק של 2 לא מחייב שהוא בעייתי,
   קשר שבו לאחת החברות מפריע שהחברה מדברת עם בנות אחרות- בהחלט בעייתי. ופה זה הגיע למצב שזה כל כך הפריע לה עד שגרם לה לנתק קשר.

   • מקושרת הגב

    זה נכון.
    אבל לא בהכרח.
    כמו שכתבתי בתגובה יכול להיות שהחברה הזו פשוט פגועה ומרגישה שנטשו אותה כי מרוב שהיא התרגלה להיות רק עם החברה הזו כשהחברה הולכת היא נשארת לבד.
    כשאנשים פגועים הם לא חושבים מה הם עושים וגם אם כן הם חושבים מתוך הפגיעות שלהם.
    ומדגישה שזו רק עוד אופציה. לא מכירה אותן כדי לדעת ספציפית במקרה הזה.

 3. ביטבוקס הגב

  מוכר לי מידי. לצערי

 4. #רק דעתי הגב

  אני חושבת שזאת בעיה שלה שהיא לא מצטרפת לביחד של כולן ורוצה להיות *רק* רק איתך.. וזה בהחלט לא בריא כל העסק הזה..
  תני לזמן לעשות את שלו, בטוח היא תחזור אלייך מעצמה למרות שאת בקשר עם שאר החברות. כי כמו שאחת כבר אמרה פה, בטח גם לה לא נעים להיות לבד.. והיא רוצה להיות איתך.
  ואם היא לא תחזור? אז חבל, אבל כנראה שזה קשר שלא בריא לשתיכן.. ולכן.. באמת אולי עדיף שייפסק..
  בכל מקרה- זו רק דעתי.
  מה שהכי הייתי ממליצה לך, זה *להתייעץ* עם משהי שאת מרגישה איתה פתוח והיא מבינה (לפחות קצת) בדברים כאלה.. (עדיפות למשהי שמכירה אותך ושגדולה ממך.. אפילו משפיעה אם היא נראית לך מתאימה להבין אתזה)

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

שבילים

אז איך אבחר, אם אני לא מכירה את כל הדרכים\אופנים?

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?