איך לשמוח במצב כזה?!

לאחרונה גילו לאבא שלי את המחלה ל"ע, הוא כמובן התחיל בטיפולים והכל כל כך קשה..
אם אני אתחיל לספר זה לא יגמר…
ואני לא מבינה איך אפשר להיות בשמחה במצב כזה ????

שלום יקרה,

קיבלתי את השאלה שלך וחשבתי הרבה מאוד מה לענות לך. אני בטוחה ששמת לב שלקח לי זמן לענות לך, פשוט כי באמת חשבתי על השאלה ועל מה שאת מספרת במילים הקצרות שכתבת וכל מחשבה שהייתה לי, הרגשתי שאני לא מספיק חושבת לעומק, אז חשבתי שוב..
השאלה שלך מאוד עמוקה ונכונה: איך תכלס לוקחים את העניינים הגבוהים של החסידות לתוך חיי היום יום, היום יום שכואב מאוד ובלתי נסבל.
עלו לי מחשבות רבות, ואשתף אותך. מכיוון אני לא יודעת הרבה ומנסה לחשוב יחד אתך,  אני מבקשת סליחה על אי דיוק.

הלם באמצע החיים

חשבתי.. על ההלם לשמוע שאבא חולה. על בני המשפחה, איך כל אחד מגיב.. את.. אמא..
אחים.. אבא בעצמו.. תהיתי.. אם מדברים בבית.. בפתיחות..
האם יש לך עם מי לדבר על הנושא? האם את יודעת מה המצב? משתפים אותך בתהליך? או שהכל סוד?
מה את מרגישה כשאת רואה את אימא, ואת אבא.. האם יש עוד אחים במשפחה? מי תומך במי? את באחים שלך או שהם בך? (שוב, אני לא יודעת, רק מעלה מחשבות).
ובכלל, מה קורה לך בפנים? אני בטוחה שקשה מאוד לספר, ואי אפשר לתאר ולהבין באמת את ההלם והשבר והתמודדות שבאה בעקבותיה.. מחיים (שפחות או יותר) רגילים ושגרתיים לחיים אחרים שלא דומים. יש את עד הרגע שנודע, ומהרגע שנודע….
אני חושבת ולא יודעת (אני יודעת שאני חוזרת על עצמי, אבל באמת אני לא יודעת) האם יש לך ערוצים להביא את השאלות, המחשבות התהיות?
כותבת לך בזהירות וחושבת לעצמי על החרדה, האמונה והתקווה…

לשמוח מתוך הקושי

עולה השאלה שלך במצב הזה שנוצר במציאות הבלתי נתפסת ובלתי נסבלת הזאת: איך אפשר להיות שמחים כחסידים ועובדי ה'?
ברור לי שאת יודעת את הרעיונות החסידיים בהקשר לזה, את זה שלפי החסידות אין רע יורד מלמעלה וכדומה.
אבל אני מרגישה, שזה לא מה שאת שואלת. את שואלת איך חווים משהו מאוד קשה במציאות ועדיין מנסה להיות בשמחה .
עלו בי מחשבות על זה שיש מצבים בחיים שאנחנו נמצאים בהתמודדות ובהישרדות. יש תקופות שבאמת יש קושי אמיתי ואנחנו לא יכולות לומר שאנחנו חוות את המציאות רק כטובה. אנחנו לא מבינות. מצבים שכואב מאוד באמת. הרבי אמר שבגלות שלנו אין שום הבנה למה אנשים עוברים דברים קשים, ואין לנו הבנה אנושית למה יש סבל.

וזה מעניין שהשאלה על הסבל בעולם, ועל משמעות הסבל העסיק את הרבי עוד לפני שהרבי הלך לחיידר. (כפי שמופיע במכתב של הרב לנשיא שז“ר).
אי אפשר להבין למה אבא חולה. ואיך אין רע יורד מלמעלה במקביל.
חושבת שמה שאפשר זה לנסות להבין איך חווים משמעות בחיי היום יום.
אמנם זה נכון שאנחנו לא מבינות את המשמעות של חולי ויחד עם זאת אנחנו כן מאמינות בהקב"ה שאין רע יורד מלמעלה.

עצבות ומרירות

מביאה התבוננות, שמקווה שאולי תעזור. אדמו"ר הזקן מדבר על רגשות סותרים בלב של מרירות ושמחה. מרירות זה לא עצבות. עצבות זה דיכאון, ומרירות זה כאב. כאב זה מצב שמרגישים. מרגישים את הכאב ולכן זה מר.

עצבות זה מצב שלא מרגישים דבר. אדמו"ר הזקן אומר שיש מקום למרירות. המרירות – הכאב זה דבר חי, מאפשר להיות נוכח בחיים. החיים ברגע זה כואבים, מאוד כואבים, וזה בסדר להרגיש כאב. הכאב, הוא חשוב, דרך הכאב וביטוי הכאב, כגון בכי, זה רגש שמרפא את הנפש.
חושבת שלכאוב מאפשר להרגיש ואז אפשר גם להרגיש שמחה. זה נראה סותר ואדמו"ר הזקן אומר ששני רגשות אילו שהם סותרים יכולים לחיות ביחד בלב. אז לאפשר לכאב להיות, מבלי לחשוש שזה סותר את השמחה. עצם האפשור בנפש לכאב, יאפשר גם לרגשות אחרים לחיות, רגעים של בטחון שיכול להוביל לשמחה.

כל רגע ורגע חשוב

התבוננות נוספת.. בזמן הזה שאבא חולה, זה רגעים וזמן שמסב את תשומת הלב לעצם החיים.
ביום יום יש נטייה לרוץ הלאה ולעיתים לא שמים לב לעיקר. לעצמם החיים, לעצם הביחד. על דרך, עולם שנה נפש, כל רגע בעולם הוא יקר. בכלל, הרבי אומר שעיקר הבירור בעולם הזה הוא בעניין הזמן. זמן הוא המשאב היקר ביותר שיש לנו בעולם הזה. מה אנו עושים בזמן שלנו.
המשפיע ראובן דונין ע“ה, אמר על הפסוק ופירוש רש“י, ”לא פנה, לא שעה“, (העשן של קין שלא פנה). לא פנה, לא שעה. לאן אנו מפנים את פנינו (פנימיותינו) בזמן – בשעה. מה אנו בוחרים לעשות עם הזמן. חשבתי, שהרגעים והשעות והימים שבהם אבא חולה (לרפואה שלימה מהירה בע“ה), זה זמן שמתאפשר באופן מיוחד להיות במודעות למשמעות. המשמעות של כל רגע, של כל רגע של חיים, המשמעות של כל רגע עם אבא, המשמעות של כל רגע עם כל אחד מבני המשפחה, שבכל רגע אפשר ליצוק איכות רגשית לרגע. כל חיוך, כל שאלה, כל נתינה, כל בקשה, יש לה משמעות.
בעוד שנים, (ברור שכבר מזמן תהיה כבר הגאולה) כשתזכרי בזמן הזה שאבא היה חולה, מה תחשבי על מה שהרגשת, חשבת, אמרת ועשית וחווית בזמן הקשה הזה. כל רגע חשוב ומשמעותי ויש ערך לכל חיוך, לכל מילה, לכל רגע, לכל מעשה ויש אפשרות למלא את הרגעים האלו במשמעות גדולה. משמעות קשורה לשמחה. משמעות קשורה לעשיית תפקידו בעולם, וזה קשור לשמחה.
מנסה לומר, שאינני מתיימרת לומר איך להיות בשמחה במציאות כל כך קשה. יכולה לומר כמה התבוננויות בתקווה שזה יהיה לעזר. חושבת שנתינת מקום לכאב, ייתן מקום לרגשות נוספים, ישחרר את הנפש להרגיש מנעד של רגשות כולל מקום לביטחון ושמחה. וכן, התבוננות במשמעות וחשיבות הרגע, מאפשר לך להיות שלימה עם עצמך, עם מי שאת ומה שאת בזמן הקשה הזה. תחושה שמתקשרת עם אפשרות לשמחה.

מאחלת לך יקרה מכל הלב רפואה שלמה לאבא בקרוב ממש. שהקב"ה יאיר לך את התקופה הזאת ותרגישי עם כל הקושי, שהוא מחבק אותך, אוהב ונוכח בחיים שלך.

מוזמנת באהבה להמשיך לשתף. אנחנו כאן.

איתך בדרך, מושקא

editor@shutafotbaderech.co.il

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

עוד באותו נושא

אֶשָּׂא עֵינַי

בֵּין אֶרֶץ וְּשָׁמַיִם, שְׁקִיעָה אֲבוּדָה. נֶשָׁמָה טְבוּלָה בֶּמַיִם, מֶבַקֶּשֶׁת מֶחִילָה.

זקוקה ל-

מה מונע ממני להיות "הילדה הרעה" הזאת וממך לא?

הוסיפי את התגובה שלך:

52 תגובות
 1. שטערני הגב

  תהיי חזקה, חיבוק ענק ממני ורפואה שלימה!

 2. חבדית הגב

  וואוו איזה אלופה!! ה' שתבוא הגאולה כבר, ודי לצרות!!
  שמעתי סיפור מהמם שנראלי קשור:
  פעם שאלו את הרבנית חיה מושקא, מהו הרגע הכי יקר בחייה?
  התשובה שענתה הרבנית הייתה: הרגע הזה.
  וכל מילה מיותרת..
  בהצלחה ענקית!!!

 3. אלקי הגב

  תיהי חזקה, אמן שלא נדע:(

 4. דג כשר הגב

  וואי תהיי חזקה רפוש שלמה אמןןןןןןןן ודיייייייייייייי כבררררררררר לגלות הזאתתת

 5. שרה שמחה(: הגב

  דווקא כשלומדים על השמחה, כדאי לקחת בחשבון שלא כל העולם ורוד. לא
  תמיד הולך לנו ולא תמיד קל. אם נדע לשמוח רק במצבים מושלמים, כמעט ולא נשמח אף פעם…לא קל להתמודד עם צרות. לא קל בכלל. אבל, לצערנו, לכל אחד יש את ה'חבילה'
  שלו, ואת קשיי היום יום הגדולים או הקטנים איתם הוא צריך להתמודד. המפתח להתמודדות הזאת נעוץ במבט שאיתו אנחנו הולכים. תורת החסידות מלמדת אותנו כיצד לשאת מבט פנימי שיעזור וישנה לנו את ההתמודדות הזו.
  ואני יביא דוגמא ל2 סיפורים:
  -הסיפור עם רבי עקיבה שישן בחוץ בחושך וכל פעם טרפו לו חיה או שכבה לו הנר וכולי..ואמר "גם זו לטובה"! ובאותו לילה באו שודדים ולא אבחינו בו כי שום חיה או אש לא הסגירו אותו.
  -והסיפור עם נחום איש גמזו בידיו היה תיבה מלאה זהב ויהלומים בתור מתנה למלך ושודדים בלילה החליפו את התיבה היקרה בעפר..ולמחרת שראה זו אמר "גם זו לטובה!" כשהמלך ראה זאת הוא חשב שהיהודים עושים ממנו צחוק! והגיע אליהו הנביא ואמר שזהו עפר של אברהם אבינו! ועפר זה הופך לחיצים ברגע שנזרק לאוויר! וככה ניצח אותו בלך במלחמה מול אויביו! וחזר אותו יהודי עם התיבה מלאה באבנים טובות וזהב! וחזר לישון באותו מקום ששדדו אותו..התפלאו השודדים ושאלו איך עשו לו כזה כבוד..? ואמר להם היהודי שהעפר שבקירות שלהם מאוד מיוחד! הלכו השודדים והביאו עפר זה למלך אך העפר נשאר עפר ואותם שודדים שילמו על עונשם
  השוו בין הסיפורים, במה הם דומים ובמה שונים?
  מה לדעתכם גדול יותר – לומר 'גם זו לטובה' או: 'כל דעביד רחמנא לטב עביד'? לפי ביאורו של הרבי, שני הסיפורים מעמידים שתי צורות התמודדות עם המציאות. בצורה אחת המצב הקשה מורגש, אבל הוא איננו שובר או מדכא, כי יש תקווה ואמונה
  שבסופו של דבר העניינים יתגלגלו למקום טוב. בצורת ההתמודדות השנייה, המצבהקשה לא מוגדר כקושי אלא כטוב! אמנם, לא ברור עדיין מה טוב בו, אבל כבר בשעת הקושי התחושה היא שיש כאן מצב טוב
  המבט של רבי עקיבא – שהכל לבסוף יהיה לטובה, דורש מבט רחב על המציאות. לא להסתכל רק על מימד אחד, אלא לנסות להסתכל קדימה, או לחשוב על חשבונות נסתרים. מבטו של נחום איש גם זו, דורש עיניים רוחניות ממש, שיכולות לחוש את העומק של המציאות ואז היא מתהפכת לטוב גלוי.!
  האם קרה לך פעם משהו רע, שהתגלה בסוף כטוב? אחרי כמה זמן גילית את זה? חשבי על זה..

  כותב רבי שניאור זלמן משפט עמוק וסתום ביותר – "באמת אין רע יורד
  מלמעלה והכל טוב, רק שאינו מושג לגודלו ורב טובו". גם כשזקוקים לאור בחשיכה, האור יכול להיות חזק מדי ולסנוור. ואם האור מסנוור, הוא מפריע ומסתיר אפילו יותרמהחושך! זהו המשל לדברי רבי שניאור זלמן. מה שנראה לעיננו כרע, הוא באמת טוב
  בעל עוצמה חזקה מכדי שאנו יכולים לקבל. והטוב הזה 'מסנוור' אותנו, והופך להיות חושך ומכשול. העבודה שלנו היא לחיות ולהיות מודעים כמה שאפשר לאמת – להכרה שבתוך החושך והקושי מסתתר אור וטוב גדול.!! וזה מה שיגרום לך להיות בשמחה למרות הקושי!!
  בהצלחה רבה רבה !! ותמיד תזכרי שאת לא לבד!!

  • משתתפת בדרך... הגב

   ואין עלייך שרה שמחה!! נהנית בכל פעם לקרוא את התגובות שלך. איזה עומק!!
   את מחזקת ומשפיעה!
   מעניין להכיר אותך…

  • חיות הגב

   שרה שמחהההה
   מדהימההה
   באמת חזק ביותר.
   תודה!
   אגב, זה ציטוט והסבר מפרק יא באגרת הקודש, פרק שממש מומלץ ללמוד בעיון ובעל פה.
   אני אישית, ברגעים קשים פשוט אומרת את הפרק ומרגישה שמקבלת כוחות להסתכל על הדברים אחרת… ממליצה בחום!

 6. חנהלה הגב

  🤢🤢🤢וואהי רפואה שלמה כמה שיותר מהר רוצה לפרסם את השם כדי שנתפלל??? ויש לך את זה שרה שמחה!!!!!!!!👍👍👍 זה נראלי הפעם הראשונה שבאמת הבנתי את הענין של השמחה 😘😘😘את אלופה בלהסביר את זה ואת כותבת בכזאת נעימות חסידית באמת מעניין להכיר אותך…👀

 7. חני הגב

  אני חייבתת להכיר אותך שרה שמחה

 8. מתאמנת על החיים הגב

  גם אבא שלי, ויש לי המון מה להגיד לך
  אשמח שתבקשי מהמערכת את המייל שלי או את מספר הטלפון, יש להם אותו

 9. חלי הגב

  תקשיבי אייןןןןןן עליךךךך!!!!!!!!!!!!!!! את מדהימההה!!

 10. ילדה נחמדה😊 הגב

  תהיי חזקה ותמיד תיזכרי שהכול לטובה ומה שהקב"ה עושה הוא רק לטובה!!
  רפואה שלמה אמן אמן ואמן!😘

 11. בת לחולה בסרטן הגב

  בהתחלה זה קשה, ואחרי זה מתרגלים לעניין ומגלים שזה עובר ממש בקטנה…(מדברת מניסיון)

  • לא לכולם קורה הנס הגב

   אם זה עובר בכלל

   ואתה לא מוצא את עצמך ח"ו יתום קטן אחרי יסורים

   • שרה שמחה (: הגב

    בואי ננסה להיות אופטימים יותר⭐

   • את צודקת הגב

    בהחלט לא לכולם קורה הנס..
    הלוואי שבאמת יהיו אך ורק ניסים.
    אני הכרתי הרבה אנשים שנפטרו מהמחלה..
    ושרה שמחה, לצערנו הביראות לא תמיד קשורה במידת האופטימיות……..

    • שרה שמחה(: הגב

     החולי בגוף נובע מהנפש.
     יכול להיות שזה לא נראה לנו קשור..או שבמקרים מסויימים את צודקת, ואנחנו לא נבין חשבונות שמיים..אבל חשוב להיות אופטמיים במצבים האלו! חשוב לשדר אופטימיות וחיוביות ושמחה! כי הקושי כבר נמצא..והוא ענק מנשוא.
     אז משם אנחנו לפחות רוצים להיות אופטמיים!
     זה לפחות מקל על הקושי

    • --- הגב

     לאמא שלי לא קרה נס..

     • עלה נידף

      דאייי איזה קשההההה ממש באלי לבכותתת אני מבינה אותך זה קרה לי באחוותתתת מאמינה שעם אמא זה יותר קשההה הלב איתךךך (יודעת שאת אומרת עכשיו כן ברור היא אפילו לא מכירה אותי אבל אני באמת איתך כי מבינה שאם אצל אחות זה היה קשה אז מה אצל אמא…) למרות שאני רוצה להגיד לך שאם אמא שלך סבלה יש כאלה שכבר רוצים את המוות הזה כי זה קשה הם סובלים והתקווה שלהם לחיים נמאסה… אז אני לא אומרת לך להגיד תודה… אבל… תבכי המוןןןן

   • מתאמנת על החיים הגב

    אחד המשפטים שהכי לא נעים לשמוע בעזה מצב
    דיבור חיובי חיובי פועל מציאות חיובית וד"ל

  • הללוש הגב

   לא נכון אבא שלי נפטר מהמחלה. אבל הכל זה רצון ה' יתברך.

 12. חזקה מטלון הגב

  איני מתימרר לעודד אדם שאין באפשרותי להכיל את גודל הניסיון!
  אך לחכמינו זכרונם לברכה אמרו שבע יפול צדיק וקם משמע שצדיק נהיה מהנפילות שלו וכעומק הנפילה כך גובה התקומה! כי במקום שאין עומק אין גובה ורואים זאת בברור במקומות שיש הכל יש גם ריקנות ובמקומות שיש ניסוניות יש גם רוממות כי זה הכלל ששבע יפול צדיק וקם וכעומק כך גם הגובה
  ורואים את זה אצל עם ישראל שהוא עם מרומם אך אנו ואבותינו בגלות בעומקה של נפילה בגלות וכעומק נפילתנו בעזרת הבעזרת ה נגאל ונהיה בגובה תקומתינו כמו ביציאת מצרים מעבדות לחרות

 13. שיפי הגב

  רפואה שלמה.
  תהיו חזקים.
  בעזה ה עוד אבא שלך ייצא מזה ..

 14. חיה מושקא הגב

  וואו רפואה שלמה! תעברו את זה מהר!
  לשמוח שכיף וטוב זה קל אבל החכמה האמיתית היא לשמוח כשקשה…
  קבלי חיבוק ענק!!!

 15. רבקה סילם הגב

  כשאני קוראת משהו אני נכנסת לתוך זה לשמוע מה שיש לך גרם לי ממש להרגשה שאי אפשר לתאר… אני כותבת לך את השורות הבאות והידיים שלי רועדות.
  אני יודעת שאי אפשר להבין את המצב בו את נמצאת בא לי להביא לך חיבוק ענקקקק אבל אי אפשר דרך המחשב…. את ענקית! חזקה! גיבורה! את וכל מי שמתמודדת עם אתגר כמו שלך.
  בטוחה שאת לא רוצה להזכר ברגע ובתקופה שזה נודע לך…
  לדעתי את צריכה לחשוב לעצמך (זה קשה) מה הקב"ה רוצה ממך???
  הרי את בטח ילדה רגילה שפתאום קיבלה הודעה טראגית ששינתה את חייה באחת. ה' רוצה שתהי חזקה! שתמשיכי חיים נורמאליים ולא תכנסי לבוץ השחור של הדיכאון וחוסר התקווה. תעלי! תרגישי שיש לך את הכח!! את אמיצה שאין דברים כאלה!! כ"כ חשוב שכתבת ה את השאלה שלך!!! כ"כ חשובה השמחה והחשיבה החיובית ברגעים האלה!!! בעז"ה אבא שלך יחלים!!! את עוד תזכי לחזור בעז"ה לחיים רגילים!!!! זו הברכה שאיתה אני מסיימת ותראי שהאבן השחורה והגדולה הוסרה מהלב שלך ובמקומה הגיעה אמונה חזקה וביטחון!!
  מאחלת לך הרבה הצלחה בהמשך אל תשכחי שאת בריאה!!! חזקה!!! ואמיצה!!!! בברכת רפואה שלימה ומיידית בעז"ה!!!!!!!!!!!!!!!

 16. מיכל הגב

  הנה המתכון שלי על איך לישמוח.
  ללמוד טוב עם חברה פרק כו, לג בתניא, פרק יא, כב באיגרת הקודש.
  ליקוטי שיחות חלק לו שמות א.
  כמובן צריך לחשוב על הדברים הרבה עד שמפנימים, ולא לתת מקום למחשבות שליליות אלא לדחות אותם בשני ידיים כמו מחשבת עבודה זרה חס וחלילה.
  רפואה שלמה בקרוב!

 17. מישהי:) הגב

  אמאלה אני מבינה אותך יותר ממה שאת חושבת🙁 לאח שלי גילו את המחלה שה' ישמור לפני כמעט שנתיים הייתי אז בשיא התיכון. פשוט לא הצלחתי לשמוח. היה לי קשה ברמות אחרות! זה טוב לבכות אבל לא לשקוע בזה. זה רק יקשה עליך. כן שאלתי את עצמי איך אני יכולה בכלל לשמוח אם אחי חולה? המשכתי בשגרה הלכתי לבית ספר. דיברתי עם חברות. שיתפתי. זה מאוווד עוזר. זה מה שהחזיק אותי. חברות. היום ב"ה אח שלי בריא😊 בעז"ה שתהיה רפואה שלימה בקרוב ממש ושלא תצטרכי לחשוב על איך להיות בשמחה😉 מחזיקה אצבעות

 18. ליצי הגב

  אווו,איזה היתמודדות
  איתך!!!!!!!!!!!!!!
  שולחת הרבה אנרגיות…!

 19. יהודית הגב

  אין לי כל כך עצה בשבילך אבל אכפת לי ממך ובא לי לעזור לך תאמרי לי מה הפרק שלו ואני אשתדל על עצמי לומר אותו…

 20. גלידה הגב

  אבלה!!
  תיהי חזקה !
  אני איתךך!!!
  אולי תפרסמי את שמו לרפואה כאןן?<?

 21. אוכמנית הגב

  אתן יודעות, ממש מעניין מה עכשיו, כאילו השאלה הזאת נשאלה לפני יותר משנה ומן הסתם דברים השתנו מאז… נקווה שלטוב. אז מעניין לשמוע מהבת עצמה – מה הולך אתה עכשיו? היא יישמה את הרעיונות האלה? משהו מהם באמת עזר לה בהתמודדות?
  כי הכותבת כאן מסתכלת על העתיד, מציעה לבת מה לעשות בזמן הקרוב… שהיה כבר;) אז זו כבר היסטוריה, ומעניין אותי איך היא הייתה נראית.

 22. מוסי הגב

  מצחיק אותי לכתוב את התגובה עכשיו.
  כי שאלתי אותה לפני יותר משנה.
  אז כן, זו אני "מוסי" ששאלתי.
  ומי שעוקבת אחרי הפוסטים שלי ומכירה אותי
  (ואני חושבת שפה באתר זה לא מעט).
  אז לפני שלושה חודשים בערך אבא שלי נפטר מהמחלה הידועה אחרי כשנתיים וחצי של מלחמה.
  לא להאמין.
  כי בזמן ששאלתי לא באמת האמנתי שזה יקרה.
  היו הרבה רגעים שהמצב של אבא היה טוב!
  רגעים שראינו את האור בקצה המנהרה.
  אבל פתאום השתנה הכל.
  היו מאבקים באמונה, חשיבה חיובית.
  זה לא פשוט.
  אך עם כל זה מה שמעודד ומחזק זה שאבא לא סובל.
  ברגעים של כאב וגעגוע לא בדיוק מצליחה לראות את הטוב.
  אך שמצליחה מעט לחשוב- אני יודעת ובטוחה שאם ה' עשה זאת זה הכי טוב בשבילי ובשביל אבא שלי.
  וזה הכי מרגיע שבעולם!!!
  פונה לחברותי שמתמודדות בניסיון כזה או דומה.
  אני שולחת לכל אחת מכן את הכי הרבה כוחות שאפשר להעביר!!
  ולכל חברותי בשותפות בדרך!!!
  אין עליכן אתן גדולות של החיים!!!!
  והגאולה כל כך קרובה!
  שמאמינה שעוד נצחק על הרגעים האלו.
  אוהבת מלא!
  מוסי

  • אוכמנית הגב

   מוסי!
   האמת שחשבתי שזו את 🙊
   איזה כיף שהגבת:)
   מכירה אותך, כן…
   ואת נשמעת כזו מיוחדת וגיבורה, מהפוסטים שלך ומהתגובה הזו גם.
   ומי שמדבר על גדולה מהחיים!;)
   תהיי חזקה (למרות שאיך אפשר להיות חזקה יותר ממה שאת כבר…) ואני מאמינה גם, שהסוף הטוב קרוב.
   ובאמת, איך אפשר שלא עם אמונה מדהימה כמו שלך?
   אוהבת אותך בחזרה 😍

  • הללוש הגב

   אמאלה את ממש אומרת מה שאני הרגשתי ומה שאמרתי שאבא שלי נפטרר…

  • אני הגב

   מוסי
   ישלי דמעות בעיניים מהתרגשות
   את כל כך גיבורה

 23. רחלוש הגב

  היי
  אני רחלוש
  אני מאוד מבינה אותך
  אתן לך כמה טיפים שלי הם מ-א-ו-ד עזרו ברגעים קשים
  1 שתפי את מי שאת חושבת שיכול לעזור לך
  2 אם תאמיני שהכל מאיתו יתברך והכל לטובה יכנס בך מין רוגע פנימי
  נ.ב. זו העיצה שמאוד עזרה לי
  3 תערכי חשבון נפש עם עצמך למה הגיע לך כזו צרה
  נ.ב. ומה שהכי יעזור מניסיון זה לסלק את כל האייפונים למיניהם מהבית או לפחות לא לגעת בהם
  ואני כמעט מבטיחה לך שאבא שלך יבריא
  השתדלי לבצע מה שאמרתי לך ובעזרת השם
  הכל יהיה בסדר

 24. אייל גלבוע או מהללאל:) הגב

  רפואה שלמה באמת מכל הלב.
  אני ילדה רגישה שמה שמספרים לי אני מרגישה כאילו זה קורה\קרה לי.
  אז תדעי שאני בוכה איתך, באמת.
  אולי תעלי את שמו ונתפלל עליו.
  בהצלחה בהתמודדויות

 25. מרים הגב

  שולחת חיבוק גדול גדול עם הרבה כוח 😘😘😘

  • מוסי הגב

   היייי בנות.. לא ראייתן..
   אבא שלי כבר נפטר..😪

   נ.ב
   (אל תחשבו שהכאבתן לי..כן..?)

   • - הגב

    אין מה לומר …😥
    את גיבורה בטירוף !!!!

   • הללוש הגב

    אוייי חיימשלייי
    תהיי חזקה, גם אבא שלי נפטר מהמחלה לפני שנה, זה קשה וכואב… אין מה לומרר.. הגעגוע צורבבב…
    אבל אל תדאגי נשמה, המשיח בפתח, תחיית המתים!!! נראה את האבות שלנו בקרוב.. חיימשלי אני בוכה איתךך.

 26. אמוניתת הגב

  תהיי חזקה!!
  גם אבא שלי היה חולה במחלה, זה קשה, ואפילו קשה מאוד, אבל תדעי שאם ה' יתברך נתן לך את הנסיון הזה הוא גם נתן לך כח לעמוד.
  ואני אומרת לך מנסיון כי גם אני עברתי את זה, ואני יודעת מה זה, לא כמו האלה שמחזקים בלי לדעת כלום ובלי להבין.
  אל תדאגי בע"ה הוא יבריא, כי הקב"ה הוא הרופא והמרפא!
  ומה שה' עושה הכל לטובה, כי ה' עושה רק טוב.
  גם אם זה לא נראה לנו.

 27. עלה קטן הגב

  וואי זה כזה עצובב
  אני משתתפת בצערך
  באמת…
  אני מאחלת לאבא שלך רפואה שלימה בקרוב אמן…
  תהיי חזקה!!
  אל ידי זה שאת חזקה גם לאבא שלך יהיה כוח!
  והוא יבריא בעז"ה והכול יהיה בזכותך ובזכות התפילות שלךךך
  אל תשכחי לבשר לנו:)
  תהיי אופטימית… זה עוזר הרבה:*)
  מאחלת לךך המון בהצלחה ואהובת מלא!!

  ותהיי חזקה אוהבת אותךך מלא

 28. מי שאני❤ הגב

  אוי ה' !!!
  אני פשוט יושבת ובוכה!!
  יודעת שאני לא יכולה להבין אותך ובכל זאת מנסה…
  את פשוט מהממת!!
  ישלך המוון כוח ועוצמה… ככה זה נשמע.
  מאחלת לך רק טוב מעכשיו ולנצח אמן!!!!
  ❤❤❤
  אוהבת אותך!!
  😍😘🥰

 29. מתוקית הגב

  וואי וואי וואי
  תקשיבי דבר ראשון את גיבורה פשוט גיבורה
  דבר שני
  אני מכירה לצערי מקרוב את המפלצת הנוראה הזאת
  ולכן אני יכולה להגיד לך שיש לך המון כח
  וזה יגמר בטוב
  פשוט תאמיני בזה

  חיבוקי ענק

 30. מושקא את מהממת הגב

  וואו עצובב מאחלת לך מלאאאאאאאאאא הצלחה בהתמודדות וסתם בחיים ושיהיה רפואה שלימהה
  משיח נאו!!!

 31. איתך ביחד:) הגב

  יאוו את עוצמתית!! ♥ מהממת אחתת!!!
  עצם זה שאת שואלת איך להיות בשמחה – מדהים בעייני!
  בהצלחה יקרהה!!
  רפואה שלימה!

 32. אני זו אני הגב

  אמאלההה, מלאא הצלחהההה
  i love you

 33. 770770770770 הגב

  איזה מתוקות שאתם ככה מעודדות אחד את השנייה 💞
  שהתחלתי לקראו התחילו לי דמעות 😭😣🥺
  דיי אוף כמה אפשר
  משיח חייב להגעה 😥
  אני הכי מבינה אותך כי לא עלינו גם אנחנו
  עברנו את זה
  לא עלינו לא מאחלת לאף אחד
  שולחת לחכיים חיבוק של כוח
  שרה תהיה חזקה
  רפואה שלמה
  אוהבת אותך 💞💞
  🥺🥺😭😭

 34. אנדנדינו הגב

  וואו את גדולה מהחיים!!!
  באמת שכמעט והתחלתי לבכות…
  איזה התמודדות, ואיזה כוחות!!
  בהצלחה בהמשך לך ולכל הבנות שחוות את הדברים האלו!!!
  בעזרת השם משיח יגיעה ותוכלו כבר לראות אותו בתחיית המתים!!!!

  💜💙❤💓

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?