חכמה אלוקית

בואי נתוועד על זה/19

מושקי א.

לפרק הקודם

 

משל ל"מלך גדול ורם" אשר "מראה אהבתו הגדולה והעצומה לאיש הדיוט ונבזה ושפל אנשים ומנוול המוטל באשפה, ויורד אליו ממקום כבודו עם כל שריו יחדיו, ומקימו ומרימו מאשפתו ומכניסו להיכלו, היכל המלך… מקום שאין כל מלך ושר נכנס לשם…" (ליקוטי אמרים, פרק מו)
כך ממשיל אדמו"ר הזקן את חסדו הגדול של הקב"ה עימנו. שהוציא אותנו מארץ מצרים – המקום הכי שפל, קירב אותנו אליו ונתן לנו את אוצרו היקר מכל – התורה הקדושה.
חשבת על זה פעם?
התורה – היא חכמתו של הקב"ה ו"הוא וחוכמתו אחד". זה הקב"ה בעצמו!!!
מסביר אדמו"ר הזקן בתניא שכשאדם לומד תורה, הוא נהיה דבר אחד עם הקב"ה. התורה גם מקיפה את הלומד, וגם חודרת לתוכו ונהיה חלק ממנו.
לא פעם שמעתי וקראתי "חוות דעת" של אנשים על תורתנו הקדושה. כן, גם פה באתר הנחמד שלנו. "התורה גזענית", "התורה שובניסטית" וכדו'…. והאמת? זה זעזע אותנו.
מי אנחנו שנביע את דעתנו על התורה??? אנחנו בסך הכל בני אדם… והיא – התורה, היא חכמתו של הקב"ה בורא העולם! זוהי האמת, האחת והיחידה. הנצחית ואין בלתה.
איי לא תמיד אנחנו מבינים את ההגיון של כל מה שכתוב בה… ברור!!! מי אנחנו שנבין?!
הדבר היחיד שאנחנו ח-י-ב-י-ם להבין, זה שאנחנו בני אדם. יצורים קטנים שנבראו על ידי הקב"ה. אותו הקב"ה שגם כתב את התורה.
אמנם כן, התורה נכתבה בלשון בני אדם – בכדי שנוכל להתייגע בה ולהבינה ככל יכולתנו. אך כשמגיע שלב שאנחנו לא מבינים, נזכור שבכל זאת מדובר כאן במשהו אלוקי…
אה, ופעם הבאה שאת לומדת חומש או מתכוננת לבגרות בתנ"ך, תזכרו שבזמן לימוד התורה את נהיית דבר אחד עם חכמתו של הקב"ה וממילא עם הקב"ה בעצמו!!!
אין דבר נעלה מזה!
עד כאן הגיגי להיום 😉
"ויעקב הלך לדרכו"…
שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

עוד באותו נושא:

הוסיפי את התגובה שלך:

5 תגובות
 1. הרוצה בטוב הגב

  תודה על הגיגיך המחזקים😉⁦♥️⁩

 2. בבושקה👵 הגב

  וואו מהמם. תודה!!! זהו אחד הפרקים בתניא שהיו לי להכי חזקים ועוצמתיים. שינה לי תפיסה אמיתית.

 3. אוכמנית הגב

  כמה יפה שזה, ונכון.
  ואת צודקת, באמת לפני בגרות או מבחן בתנ"ך, כשלפעמים אני חושבת – בשביל מה, למען ה', אני לומדת כל כך הרבה פרקים בזמן שאולי רבע מתוכם יהיו במבחן? – אני שמחה שאני יכולה לענות לעצמי שזה לא סתם, הכי לא! כל דקה שבה אני לומדת תורה היא *רווח נקי* והיא שווה אותה לגמרי, גם בלי קשר לשום מבחן שהוא.

 4. חנהלה אופה קטנה הגב

  מושלם ומחזק כמו תמיד❤❤

 5. רבקה הגב

  וואי זה באמת יכול לעזור לי כשאני לומדת לבגרות בתנ"ך..🤔

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?