תתחילי להתרגל/ 2

זווית של גאולה/7 

צוף

לפרק הקודם לחצי כאן

"את צודקת לגמרי" היא עונה לי. "מלשמוע או לקרוא איזה חידוש קטן בנושא הזה לא משתנים לנו החיים.. כדי להשתנות – צריך לפעול בצורה אחרת".

"כדי להשתנות, להכנס לימות המשיח – צריך ללמוד בצורה רצינית. צריך שהמוח שלנו יהיה מלא בענייני גאולה ומשיח כדי שנוכל להתבונן בהם היטב. ורק אחרי שזה מונח לנו טוב בראש, נוכל להתחיל להרגיש את זה והלימוד ישפיע ממש על ההתנהגות שלנו. וככל שנלמד טוב יותר, לעומק, נוכל להפנים את זה יותר וממש להתחיל לחיות את זה".

"אז את אומרת שצריכים לעבוד על זה בעצם, ואז לאט לאט מתרגלים.." ניסיתי.

"בדיוק! לאט לאט מתרגלים!" היא אישרה בהתלהבות.

"זה בדיוק מה שהרבי דורש מאיתנו היום. להתרגל לגאולה. להעמיד את עצמנו במעמד ומצב שמתאים לימות המשיח ככה שכל דיבור, מחשבה והנהגה שלנו ביום יום יהיו בהתאם לגאולה.

בוקר של גאולה, תפילה של גאולה, ארוחה של גאולה, וכן.. אפילו בית ספר ולימודים של גאולה".

"זה מזכיר לי את עצמי בתקופה שבה אני קונה משקפיים חדשות.." הוספתי "פתאום אני שמה לב למשקפיים של כולם, מתעניינת ושואלת על דגמים ומסגרות, שמה לב לכל הפרטים הקטנים – כי כשאני מונחת במשהו, זה תופס את כל כולי. באופן אוטומטי אני "חיה" את זה סביב היום יום שלי".

 

"ממש ככה!" היא מאשרת. "זה קורה לנו עם המשקפיים, הנעליים ואפילו התסרוקת.. ולפעמים זה גם דברים מופשטים יותר. כשאני חושבת כל היום על משהו והראש שלי עסוק בו – אני רואה הכל דרך נקודת המבט הזו. וזה קורה אפילו בלי שאני רוצה ומתכוונת לזה.. זה פשוט טבעי אצלנו".

"שהנהגתו של יהודי בכל העניינים בחיי היום יום שלו גם בזמן הזה תיכף ומיד לפני הגאולה – היא מעין ובדוגמת חיי והנהגת בני ישראל בימות המשיח ממש"

(עפ"י ש"פ שמחת תורה תשנ"ב)

 

"לחיות גאולה זה לא אומר לחיות באיזה ענן.. זה לא משהו ערטילאי.." היא מחדדת. "זה אומר לחיות את היומיום שהקב"ה נותן לנו כרגע בגלות בעיניים של גאולה, ובשביל זה באמת צריך ללמוד כדי להיות חדורים ושזה יקפוץ לנו מול העיניים בכל הנהגה".

"וואו. ממש עבודת חיים" אני מפטירה.

 

"כן" היא מסכימה איתי "זו עבודה. זה באמת לא פשוט. אבל יש לנו את כל הכוחות להצליח לעמוד בה" היא מסכמת.

"ואני בטוחה ומאמינה שמהר מאוד נזכה להכנס לימות המשיח כפשוטו, ואז כבר ממש לא נהיה אנשי גלות, נתעלה כולנו למצב של אנשי גאולה – שחיים נושמים ומדברים גאולה באופן טבעי לגמרי, ואז לחיות משיח יהיה הדבר הכי קל שיש, כי זו תהיה המציאות שלנו!"

 

תתחילי להתרגל מעכשיו:)

שמרי במחברת

לא רשומה עדיין? הרשמי

עוד באותו נושא:

על הסקאלה / 3

לפעמים בן אדם חריף יכול לנצל את הכישורים שלו לדברים לא טובים וחבל.

ק.ר.ן בע"מ / 3

אני יודעת שאת עושה לי קרניים
לא יודעת מתי…
לא יודעת למה…

לב אפור / 18

"אי אפשר להגיד מה יהיה. מה שבטוח, תתפללי עליה חזק. מחכה לנו דרך לא קלה ביחד"

הוסיפי את התגובה שלך:

4 תגובות
 1. דבורה הגב

  וואו!!
  אהבתי ממש!!
  כתבת מהמם

 2. חסידה הגב

  מהממת את:)
  אהבתי ממש!!!
  תודה על הזוית הגאולתית!!!

 3. ש.ב.ע. הגב

  חזק! אהבתי את 2 הפרקים האחרונים.
  תשובות ממש ברורות.. תודה לך!!

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?