שמי איטי, אני בת 26 וגרה בירושלים.
שותפות בדרך התבשל באיטיות מרובה, במשך כל שנות התיכון של אחותי, הודיה. כל התקופה שהיא למדה שם (כן, היא סוף סוף סיימה השנה 🙂 ) עקבתי אחריה ונדהמתי שוב ושוב מההבדלים ששבע שנים יכולים לעשות, אותו מבנה, כמעט אותו צוות אבל המושגים אחרים כל כך.
בטח אני נשמעת זקנה, אבל סך הכל עברו שבע שנים. בזמן הזה המון דברים התפתחו בעולם. וזה זלג גם אליהן, יותר ופחות. אם לי לדוגמא, היה פלאפון רק אחרי התיכון. להן – יש קבוצות וואצאפ שכבתיות,  אצלנו היה צא'ט במייל, להן יש כל כך הרבה אופציות אחרות להתכתב…

מצד שני, כשחשבתי על זה יותר ויותר, והסכמתי להיות כנה, גיליתי שאני והחברות שלי לעומת הודיה, והחברות שלה כל כך דומות, גם אנחנו, כשהיינו בתיכון, נזקקנו נואשות לאהבה וקבלה,
גם אנחנו חיפשנו ערך ומקום בעולם,
גם אנחנו חיפשנו ריגושים,
גם לנו היה כיף להבריז מהתיכון מידי פעם… גם אנחנו חשבנו שאין כמונו, ואין דבר שאנחנו לא יודעות.

וזה בסדר, ככה זה. כי בדיוק בזמן שיש הרבה אנרגיות, עליות ונפילות יש גם המון הזדמנויות.
הרבי בשיחות מסתכל על האנרגיה של בני הנוער לא כמכשלה או כמשהו שלילי שצריך להכניע אלא דווקא ההפך – ללמוד לנצל את המרץ האדיר וההתלהבות המרובה לעניינים שבקדושה (לקו"ש חלק ל"ג)

אנחנו כמבוגרות חייבות לעזור לבת לגלות את הכוחות הפנימיים שהיא קיבלה מהקב"ה בדרך שלה ובכלים שהיא מכירה ומשתמשת על מנת להפוך את העולם הפרטי והכללי שלה למוגן, יציב וחזק. החוויות של היום יעצבו אותה ואת מי שהיא תהיה בעולם. הן אלה שיתנו לה כוח וביטחון בניסיונות של החיים. כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו.

וכך שותפות בדרך נולד. האתר הוא הבית חב"ד הראשון של בנות תיכון ברשת, המטרה שלנו פשוטה: לעזור לבנות להתפתח, להיות קשורות להקב"ה, לרבי ולא פחות חשוב מכך – לעצמן. אנחנו בית חב"ד שמותאם 100% עבורן כי גם הן צריכות מקום שמותר בו להיות מקורבות.  

 

יחד עם שותפות נוספות בהווה ובעבר פיתחתי את האתר בצורה כזאת שייתן מענה לצרכי הבנות משני הכיוונים:
מצד אחד הבנות יכולות לשלוח שאלות אנונימיות במגוון נושאים, רבניות, משפיעות ונשות חינוך יענו על כל ההתלבטות. זאת עזרה ראשונה ברשת, שתיתן לבת כיוון ותפנה לגורמים מתאימים בעת הצורך.
מצד שני, אנחנו רוצות לתת להן במה להתבטא (יש להן המון דברים חשובים לומר!!!) לכן הן יוכלו לעלות תכנים ולהביע את דעתן בנושאים שונים.

אלו הערכים שמנחים אותנו:

אמון

אנחנו מאמינות שהבנות שלנו גדולות, חכמות ושותפות שוות בדרך. הכוחות מהן. אנחנו כאן רק כדי לתמוך, לעודד ולהזכיר להן שהן מופלאות

קבלה

מותר לשאול ולהגיד הכול. נקודה. לעולם לא נגיד שהבת כתבה משהו מטופש, מיותר או ילדותי. נכון, נצטרך לחשוב ולהתייעץ לפני שנענה. לפעמים לא נשיב באתר אלא בפרטי כי התוכן לא מתאים לכולן, אבל תמיד נעריך את האומץ

אמת

אין תשובות מכובסות! גם אם האמת קשה לעיכול. אנחנו נקרב את הבנות לתורה ולא ההפך. מצד שני – לא נכחיש עוולות, חוסר צדק, עיוותי חשיבה ואת העובדה הפשוטה והכואבת שכן, אין שלמות ויש גלות פנימית ארוכה ומעייפת שמשפיעה על הכול

אהבה

אין תנאים בשביל להיות שותפה בדרך.
אין to do list שצריך למלא, או מבחן קבלה.
כל תיכוניסטית מוזמנת בשמחה.

חסידישקייט

שמירת ההלכה וקיום תורה ומצוות הם ערכים עליונים מבחינתנו ותמצית המשמעות של חיינו בעולם הזה. נכון, לא תמיד הבנות מרגישות את זה ואם נהיה כנות –גם אנחנו לא. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

רבי

האתר נבנה באהבה גדולה כמתנה לרבי מליובאוויטש ובהתנדבות מלאה. זה האתר שלו, וכפועל יוצא מכך כל התכנים ברוח חסידית, אחת המטרות המרכזיות של שותפות בדרך היא להנגיש למתבגרת את תורת חב"ד, בצורה כזאת, שיום אחד, כשהיא תהיה ממש עצובה, פרק כ"ו בתניא יעזור לה.

תודה לוועדת האמהות של כפר חב"ד שמלווה את האתר בסבלנות, בחשיבה ובאכפתיות אמיתית

תודה ענקית לנחמי ומנוחה המדהימות, שעבדו ביחד בהשקעה נדירה ועצבי ברזל על עיצוב ובנית האתר. התוצאה המקסימה מסגירה במקצת את הכמויות של הסבלנות והאכפתיות שנשפכו כאן.
המון תודה לכן בשם כולנו.

גלילה לראש העמוד

תודה על נדיבות ליבכם!

כיצד תרצו לתרום?